Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Полтавські бібліотеки хочуть перетворити на мультифункціональні публічні простори

Полтавські бібліотеки хочуть перетворити на мультифункціональні публічні простори

4 листопада в офісі інтегрованого розвитку міста представники місцевої влади, бібліотекарі та науковці обговорили програму розвитку бібліотечної системи міста.u-poltavi-art-maydanchyk-tviy-prostir-vidteper-znakhodytymet-sia-na-ohnivku

Одним із проектів Концепції інтегрованого розвитку міста «Полтава – 2030» є перетворення бібліотек на мультифункціональні публічні простори, які мають стати такими собі інформаційно-просвітницькими центрами у районах, повідомляє пресслужба Полтавської міської ради.

Як розповіла керівник офісу проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні» у Полтаві Ірина Брижань, у місті провели опитування, згідно якого містяни висловили пропозиції яким чином, на їхню думку, може змінитися бібліотечна система міста. Серед того, що найчастіше зустрічалося в анкетах – бібліотеки мають відійти від застарілих функцій видачі літератури; на їхній базі мають функціонували інформаційно-просвітницькі центри.

“Найчастіше зазначалося, що бібліотеки можуть стати Центрами дозвілля мікрорайонів. Саме тому ми сьогодні ініціювали зустріч із керівниками районних рад міста. Наша мета – створити дорожню карту, яким чином ми можемо дійти до реалізації пропозицій громади. Це дуже актуальний проект”, – зазначила Ірина Брижань.

Секретар Полтавської міської ради Олександр Шамота наголосив, що усі пропозиції полтавців мають бути систематизовані у єдине ціле.

“Я радий, що ми зібралися з фахівцями бібліотечної системи. Я думаю, що усі пропозиції ми систематизуємо у єдину історію. Дні мікрорайону, заходи у дворах мають певну потребу. І саме полтавці, у рамках досліджень, зазначали про потребу проведення таких заходів безпосередньо не у центрі, а ближче до людей. Є заклади бібліотечної системи, які можуть використовуватися як майданчики для громадських обговорень питань, що стосуються району, для презентацій, звітності, роботи депутатів. З розвитком реформи децентралізації, бібліотечна система є тим майданчиком, який може використовуватися районами для роботи в осінньо-зимовий період, коли є, наприклад, багато заходів”, – розповів Олександр Шамота.

Він наголосив, що бібліотеки нині – це не тільки місця, де можна отримати чи почитати літературу, а й як майданчик для спілкування. Олександр Шамота висловив переконання, що бібліотечна сфера має вийти на новий рівень розвитку та мати унікальні ідеї, які втілюватимуть у життя.

Головний фахівець КО «Інститут розвитку міста» Артем Іванюк презентував присутнім український та закордонний досвід щодо створення на базі класичних бібліотек мультифункціональних громадських просторів.

У свою чергу, представники районних у місті Полтава рад зазначила, що питання розвитку бібліотек у районах надзвичайно актуальне. Підтримали ініціативу та зазначили, що готові до співпраці.