Ви тут:
Суспільство ТОП-новина Україна 

Перемога права над силою: у Гаазі погодились з аргументами України проти Кремля

8 листопада 2019 року Міжнародний суд ООН виніс важливе рішення у справі України проти Російської Федерації. Він остаточно відхилив заперечення Росії щодо юрисдикції та погодився з Україною, що її вимоги належним чином подані на розгляд Суду, повідомили у Міністерстві закордонних справ України.

Всі вимоги України, які стосуються фінансування тероризму в Україні та расової дискримінації в Криму, тепер будуть предметом розгляду на слуханнях по суті.

Росія протягом тривалого часу намагалася уникнути відповідальності за свої численні порушення міжнародного права. Із прийняттям цього рішення, Україна рухається вперед у своєму прагненні відновити справедливість справедливості. Україна подала свою справу до МС ООН 16 січня 2017 року в рамках стратегії притягнення Росії до відповідальності за порушення нею міжнародного права. У цій справі зафіксовано порушення Росією двох важливих договорів: Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.

“Ми це зробили! Беззаперечна перемога України на одному з найвпливовіших судових майданчиків світу стала реальністю. Буквально вчора ми з вами обговорювали, яку сторону обере Суд. А вже сьогодні Суд безпрецедентною кількістю голосів став на сторону України, на сторону кожного постраждалого на Донбасі і їх родин, за кожного кримського татарина і етнічного українця, які сьогодні знаходяться в тимчасово окупованому Криму. Це – перемога засадничих норм і принципів міжнародного права, перемога права над силою”, – повідомила заступник Міністра закордонних справ Олена Зеркаль.

Як наслідок сьогоднішнього рішення, Україна готова представляти свою справу по суті перед МС ООН. Наступним кроком очікується встановлення Судом дедлайну для подання Російською Федерацією Контр-Меморандуму. Після наступних подань Суд проведе слухання по суті, на яких Україна зможе представити свою повну справу.