Ви тут:
Комуналка Полтавщина субсидії Суспільство 

Опалювальний сезон на Полтавщині буде стабільним: Уряд скасував непідйомні тарифи для міст

Опалювальний сезон на Полтавщині буде стабільним: Уряд скасував непідйомні тарифи для міст

Кабінет Міністрів України прийняв рішення про скасування необґрунтованих економічних ставок тарифів, які були встановлені наприкінці червня 2019 року попереднім урядом.

Про це повідомили у Полтавському регіональному відділенні Асоціації міст України

Нагадаємо 28 жовтня Асоціація міст України звернулася до Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука з проханням скасувати постанову №560, якою встановили заздалегідь непідйомні для міст граничні тарифи на послугу з постачання теплової енергії для населення та послугу з гарячого водопостачання.

– Для абсолютної більшості міст такі видатки є непосильними, а впровадження таких змін призведе до повного припинення надання послуг з постачання теплової енергії та гарячої води населенню, – зауважив виконавчий директор Асоціації України Олександр Слобожан, який представляв інтереси органів місцевого самоврядування на засіданні Уряду.

Окрім того, запропоновані постановою рішення прямо порушують ст. 142 Конституції України, яка передбачає обов’язок держави забезпечити компенсацію витрат органів місцевого самоврядування, що виникли внаслідок рішень органів державної влади, а також вимоги частини першої статті 15 Закону України «Про ціни та ціноутворення», відповідно до якої Кабінет Міністрів України при встановленні державних регульованих цін на товари в розмірі, нижчому від економічно обґрунтованого розміру, зобов’язаний відшкодувати різницю між такими розмірами за рахунок коштів державного бюджету.

Таке рішення Уряду надзвичайно важливе і для ряду міст Полтавщини, зокрема міста Миргорода.

 – Уряд почув звернення громад, Асоціації міст України та відмінив постанову №560. Таке рішення могло призвести до проблем з подачею тепла споживачам. Наше теплопостачальне підприємство ОКВПТГ «Миргородтеплоенерго» опинилося у критичній фінансовій ситуації. За попередніми підрахунками, з бюджету необхідно виділити близько 30 млн. грн. для фінансової підтримки теплопостачальної організації в опалювальний період. З огляду на ситуацію, міські голови та Асоціація міст України звернулися до урядовців з проханням скасувати постанову і нас почули! Це рішення, яке прийняте за зверненням Асоціації міст України, убезпечить місцеві бюджети від додаткових витрат і сприятиме стабільному проходженню опалювального сезону.
Жителі нашого міста будуть забезпечені теплом і гарячою водою – це найголовніше, – прокоментував Миргородський міський голова Сергій Соломаха на своїй сторінці в соцмережі.