Ви тут:
Суспільство Україна 

Окружний адмінсуд зобов’язав Кабмін переглянути прожитковий мінімум

Окружний адмінсуд зобов’язав Кабмін переглянути прожитковий мінімум

Окружний адміністративний суд Києва, який визнав незаконною націоналізацію ПриватБанку, зобов’язав Кабінет міністрів України переглянути розмір прожиткового мінімуму на 2019 рік, а також визнав протиправними дії уряду щодо розробки та схвалення бюджету на 2019 рік.

Про це повідомляє Hromadske.ua з посиланням на пресслужбу суду.

Відповідне рішення суд ухвалив у справі за позовом Станіслава Батрина до Кабінету міністрів України щодо встановлення розміру прожиткового мінімуму.

“Суд визнав протиправними дії Кабінету Міністрів України із встановлення прожиткового мінімуму на 2019 рік без проведення науково-громадської експертизи сформованих набору продуктів харчування, продовольчих продуктів і послуг”, — повідомляють у пресслужбі суду.

Також суд визнав, що дії уряду, щодо схвалення, затвердження та винесення на голосування до парламенту проєкту бюджету на 2019 рік були протиправними, адже порушили порядок встановлення розміру прожиткового мінімуму та соціальних стандартів і гарантій.

“У своєму рішенні Окружний адміністративний суд Києва зобов’язав Кабінет Міністрів України встановити прожитковий мінімум відповідно до положень Законів України “Про прожитковий мінімум” та “Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії”, — йдеться у повідомленні.

Прожитковий мінімум у бюджеті на 2019 рік встановили на рівні 1921 гривня на місяць з поетапним його підняттям до 2102 гривень на місяць. На основі цього показника розраховується розмір деяких державних соціальних виплат та допомог.

Відповідно до законодавства, прожитковий мінімум — це вартість споживчого кошика, що містить мінімальний необхідний набір продуктів та послуг для збереження здоров’я та життєдіяльності людини протягом місяця.

“У бюджеті на 2020 рік прожитковий мінімум з 1 січня складатиме 2102 гривні на місяць”, – йдеться у повідомленні.

поширити новину: