Ви тут:
децентралізація Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Один рік Опішнянській ОТГ: як живе одна з наймолодших громад Полтавщини після об’єднання

Один рік Опішнянській ОТГ: як живе одна з наймолодших громад Полтавщини після об’єднання

Опішнянська об’єднана територіальна громада утворилась 13 вересня 2018 року, хоча з новим бюджетом почали жити з січня 2019 року. Охоплює 6413 осіб, які проживають в 11 населених пунктах. Опішня знаходиться в гарному географічному положенні – до Полтави 45 км, до траси Київ-Харків 50 км, а до міжнародного аеропорту ”Полтава” – 55 км.

За час об’єднання значно зріс бюджет громади – вже у 2019 році він становить 61 млн 746 тисяч гривень. Про це голова громади Микола Різник розповів під час візиту журналістів у рамках прес-туру ”Місцеві громади: успішні практик децентралізаціїна Полтавщині”, організованому Харківським і Полтавським прес-клубами.

”Ми потрапили в останній вагон. Бо дуже довго доходило, що ОТГ це добре.  Ми приєднали одну Малобудищанську раду. Але згодом до нас ще доєднаються мінімум 3, а той 5 рад. І населення матимемо буде 10 тисяч. Ці 10 місяців ми все ремонтували, приводимо до ладу те, що багато років не робилося. Найбільш нагальне робимо – дахи чи дороги відремонтуємо. Якщо взяти громади які об’єднались у 2015 році і зробили вже багато чого, то зараз ми наздоганяємо їх”

Головними чинниками доходів ОТГ становлять податок та збір на доходи фізичних осіб 44.4%, субвенції державного бюджету 16.2% та рентна плата за користування надрами 18.6%.

”На території громади знаходиться основний Солохівський газопромисел, де працює дуже багато людей. Маємо ренту 3%. Також є підприємства, від яких йдуть податки. Таким чином, постійно відбувається перевиконання бюджету, за рахунок чого ми можемо робити дороги, садочки і т.д”

На балансі громади нині 2 дитячих садочки, 2 школи, Колегіум мистецтв, будинок дитячої та юнацької творчості та музична школа. За словами голови ОТГ, довелося проводити ремонтні роботи практично в усіх освітніх закладах. Відтак, в Опішнянському ясла-садку ”Берізка” відремонтували пральню та встановили теплообмінник непрямого нагріву води, також провели капітальний ремонт Малобудищанського дитячого садочку ”Світлячок”. А в школах привели до ладу коридори, центральні сходи, санвузли.

Активно у громаді ремонтують дороги і тротуари. Микола Різник говорить, що хочуть відмовитись від традиційної кольорової тротуарної плитки.

”Є у нас така фішка, перший раз зробили капітальний ремонт тротуару з гранітної тротуарної плитки. Бо ми хочемо розвивати туризм. Якщо вже люди дістались до нас, то їм хочеться побачити етнічне, народне, таке, чого немає в місті. Хочемо робити в стилі Західної України”, – говорить Микола Різник.

У громаді сортують сміття, для цього самостійно змайстрували спеціальні баки. Також облаштовують спеціальні ліхтарі, які працюють на сонячних панелях. Зокрема, такі працюють у селі Карабазівка.

У планах – провести капітальний ремонт даху клубу у Малих Будищах, придбати сміттєвоз, а також провести реконструкцію центрального парку в Опішні.

На окрему увагу заслуговує фестиваль ”Opishnya SlyvaFES”, що цьогоріч вперше провели в Опішні. Це проект-переможець у цьогорічному Всеукраїнському конкурсі ”Малі міста — великі враженн”.

”Ми обрали для себе туристичний напрямок. Опішня – столиця українського гончарства. На рівні Полтавщини, східної України нас знають, але ми чітко розуміємо, що на всій території України про нас мало знають. Тому зараз ставимо задачі проводити фестивалі. Також спонукаємо розвиток зеленого туризму”, – запевняє Микола Різник.

Система Orphus Поделиться на fb