Ви тут:
Суспільство Цікавинки 

Очільник ПЦУ закликав облишити спалювання листя

Очільник ПЦУ закликав облишити спалювання листя

Предстоятель Православної Церкви України Митрополит Епіфаній закликав українців уважніше ставитися до збереження довкілля, зокрема, не спалювати опале листя. 

Нещодавно, виїжджаючи за межі міста, він був вражений кількістю ядучого диму від спалювання листя і сміття у селах та на полях вздовж доріг, повідомив він у Фейсбук

“Вода, яку ми п’ємо, повітря, яким ми дихаємо, їжа, яку ми споживаємо, – це те, без чого ми фізично не зможемо існувати. Ми можемо вимкнути телевізор або не читати газет чи сторінки у мережі, щоби не перейматися новою інформацією; ми здатні відокремлюватися у професійному, політичному чи світоглядному плані. Але відділитися від природного середовища неможливо!” – зазначив Епіфаній. 

За даними ВООЗ, майже 9 мільйонів людей щороку передчасно помирають через брудне повітря. Україна – в переліку найбільш забруднених країн Європи та входить у перелік країн із найвищими показниками смертності від хвороб, спричинених забрудненим повітрям. 

“Люди помилково уявляють себе повноправними господарями природніх ресурсів, «царями природи», забуваючи, що довкілля – це Божа спадщина, дана нам у тимчасове користування, яку ми маємо доглядати і берегти, а не бездумно знищувати. Руйнуючи життєве середовище, людина спричиняє не лише свою передчасну смерть, але й своєю безвідповідальністю, самолюбством, недалекоглядністю, егоїзмом та жадобою, фактично, обкрадає майбутні покоління, своїх дітей, онуків…”

Очільник ПЦУ закликав усіх разом, кожного у свою силу, допомогти самі собі, своїм нащадкам і, насамперед, природі, яка і так нині переобтяжена згубними наслідками промислово-виробних процесів людства.