Ви тут:
децентралізація Полтавщина Суспільство 

Необхідно прискорити процес створення спроможних об’єднаних територіальних громад, – Інна Іщенко

Необхідно прискорити процес створення спроможних об’єднаних територіальних громад, – Інна Іщенко

21 листопада у Полтавській ОДА відбулося чергове засідання, на якому обговорювалися питання адміністративно-територіального устрою базового рівня Полтавської області.

До обговорення запросили членів міжвідомчої регіональної робочої групи з підготовки пропозицій щодо адміністративно-територіального базового та районного устрою Полтавської області, голів об’єднаних територіальних громад та представників інших органів місцевого самоврядування.

“Наразі процес формування підходить до завершальної фази. За дорученням Кабінету Міністрів України облдержадміністрації до кінця листопада поточного року мають завершити роботу з розроблення проектів змін до перспективних планів формування територій, передбачивши 100-відсоткове охоплення. При цьому, нещодавно Міністерство розвитку громад та територій України презентувало нові Методичні рекомендації щодо формування спроможних територіальних громад регіонів”, – повідомила директорка Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій Полтавської ОДА Інна Іщенко.

Інна Іщенко запропонувала різні варіанти формування громад області, які базувались на детальному обрахуванні оцінки рівня спроможності.

Зокрема, проаналізовані показники чисельності населення, кількості дітей та шкіл, площі потенційних територіальних громад, індекси податкоспроможності та інші фінансові дані. Визначені різні формати та варіанти об’єднань (приєднань), оцінка рівня спроможності яких відповідає високому та середньому рівню.

За цими цифрами стоїть перспектива створення на території Полтавщини потужних фінансово-спроможних об’єднаних територіальних громад, які стануть локомотивом подальшого розвитку нашого регіону.

Звичайно не всі вимоги оцінки рівня спроможності територіальних громад, рекомендовані Мінрегіоном, та нові формати об’єднання влаштовують представників ОТГ.

У своїх виступах голови громад висловлювали власну позицію та подальше бачення перспектив своєї громади.

“Процес добровільного об’єднання триває вже п’ятий рік і часу та можливостей для завершення процесу було багато, тому прискорення процесу створення спроможних об’єднаних громад є пріоритетним як для Уряду, так і для Полтавської області”, – підсумувала Інна Іщенко.

поширити новину: