Ви тут:
Суспільство 

Недорога швидкість: який альтернативний транспорт шукають українці в Інтернеті

Недорога швидкість: який альтернативний транспорт шукають українці в Інтернеті

Найбюджетніші засоби пересування у великих містах України – скутери, гіроскутери та гіроборди.

Яку транспортну альтернативу обрати, аби пересуватися містом з комфортом та у скільки обійдеться така покупка – в аналітиці OLX.
Якщо ви втомились від громадського транспорту та не готові купувати авто заради життя у заторах, пересуватись містом з комфортом можна на альтернативному персональному транспорті. Покупка невеликого ТЗ стане менш затратною, аніж придбання машини, і права для використання багатьох з них також не потрібні.
В OLX вирішили з’ясувати, яка транспортна альтернатива, крім самоката, скейта та роликів, користується найбільшою популярністю в Україні, й у скільки обійдеться таке задоволення.

Київ
У столиці найпопулярнішим виявився мотоцикл – його шукали у 23% випадків. Середня ціна на байки склала 17 200 грн. Однак оголошень про продаж – всього 11%, тож покупцям не варто зволікати.
Також кияни активно цікавляться скутерами та електросамокатами: кожен п’ятий запит припав саме на ці ТЗ. При цьому любителям скутерів є з чого обирати, цей транспортний засіб пропонують купити в 60% оголошень. Обійдеться така покупка в середньому у 4 600 грн – скутер входить до топ-3 найдешевших засобів пересування, що разом з широким асортиментом лише сприяє його популярності.
Найдорожчими виявились електровелосипед (19 000 грн) та електромотоцикл (38 000 грн). Однак їх шукають лише в 1% та 2% випадків відповідно, та оголошень про продаж цих ТЗ найменше.
Гарні новини для любителів сучасного екологічного транспорту: за 3 450 грн в середньому можна стати щасливим володарем гіроборда, гіроскутер обійдеться у 3 400 грн – це найдешевші види персонального транспорту на OLX. Продають їх у 16% випадків.

Великі міста
Найпопулярнішим видом транспорту у великих містах України виявився скутер: 36% запитів у Львові, 34% – у Харкові та 25% – у Дніпрі. Найдешевше його можна купити у Харкові (4 400 грн) та Дніпрі (4 600 грн). У Львові середня ціна на скутер складе 4 800 грн.
А ось кожен четвертий одесит найчастіше шукає мопед, який у Південній Пальмірі можна придбати за 6 000 грн.
Мешканці Одеси, Харкова, Дніпра та Львова мабуть солідарні у своєму інтересі до мотоциклів – байки вони шукають у кожному п’ятому випадку. Але за мотоцикл звичайно треба заплатити більше. Наприклад, мешканцям Дніпра байки обійдуться у середньому в 11 000 грн, Харкова – 13 800 грн. У Львові за мотоцикл просять 15 000 грн, в Одесі на 600 грн більше – 15 600 грн.
Очолюють рейтинг найбюджетніших транспортних засобів гіроскутер та гіроборд – їхні ціни не відрізняються від столичних.
Гарний спосіб зважити всі “за” та “проти” – протестувати ТЗ, взявши його в оренду. Так ви зрозумієте, наскільки вам підходить той чи інший вид транспорту, і, здійснюючи покупку, будете впевнені у своєму виборі. Наприклад, на OLX можна знайти гіроборд в оренду за 300 грн/доба. Покататись на скутері можна за 250 грн/доба, на мотоциклі – за 1 450 грн/доба.