Ви тут:
Суспільство Цікавинки 

Народні прикмети на 7 листопада — Дідівські плачі

Народні прикмети на 7 листопада — Дідівські плачі

У народі цей день називали Дідівські плачі, коли прийнято було поминати померлих родичів або друзів.

Про це повідомляє Depo.ua.

7 листопада “Федот на лід веде” – стає дуже холодно, і наближається справжня зима. День, як правило, видавався похмурим.

У народі 7 листопада називали Дідівські плачі, коли прийнято було поминати померлих родичів або друзів. Говорили навіть про те, що 8 листопада навіть природа плаче, так як практично завжди спостерігалися опади, а ясна погода була справжньою рідкістю.

Також необхідно було допомагати сиротам і знедоленим людям. Про дітей, які залишилися без батьків, дбали всім селом. Не можна було обманювати сироту або щось красти у такої дитини – це вважали одним з найстрашніших гріхів.

Кожна жінка вважала своїм обов’язком 7 листопада поплакати про нещастя і покаятися у скоєних гріхах. Саме це, за народними віруваннями, дозволяло зустріти зиму з чистими помислами.

Селяни, які торгують зерном, не повинні були в цей день переїжджати на інше місце, щоб не злякати удачу.

Народні прикмети на 7 листопада:

Зірки світили тьмяним світлом – день буде непогожий.

Якщо людина народилася 7 листопада, то талісманом буде гірський кришталь, а сам іменинник буде здатний полегшувати чужі біди.

Обов’язково 7 листопада піде дощ або сніг.

Торгівцям 7 листопада не слід нікуди вирушати зі своїм товаром, оскільки торгівля в цей день не буде вдалою.

Не можна їсти хліб – прикмета, що рік хлібним не буде.

Якщо встати рано вранці, запалити церковну свічку і попросити померлих родичів допомогти порадою, то вирішення проблеми прийде вже на наступний день.

Жінкам заборонено плакати в подушку, оскільки перо всі сльози пам’ятає, а значить, неприємності збережуться на тривалий термін. Тим більше, якщо інша людина ляже на цю подушку, то всі біди перейдуть до нього.

Якщо дівчина, що залишилася сиротою, 7 листопада звернеться з проханням до своєї матері, то вона її почує і обов’язково допоможе.

Якщо сирота помолиться Богу в цей день, її молитва буде почута.

Якщо людина не подала милостиню жебракові, то це, за прикметами, призведе до великих неприємностей.