Ви тут:
Суспільство Цікавинки 

Народні прикмети на 5 листопада — День апостола Якова

Народні прикмети на 5 листопада — День апостола Якова

Люди вірили в те, що птахи 5 листопада можуть заспокоїти землю своїм співом. Тому, проводили різні обряди, пов’язані з тим, щоб забезпечити хороший урожай наступного року.

Про це інформує Ukr.media.

В церкви 5 листопада вшановується пам’ять Якова Молодшого – одного з 70 апостолів, якого прозвали “братом Господнім”. Версій походження даного прізвиська досить багато. Найбільш поширена та, згідно з якою Яків, насправді, був двоюрідним братом Ісуса. Також говорили, що він припадав сином Йосипа і народився ще до того моменту, як той заручився з Марією. Переказ свідчить, що в земному житті Яків спочатку не визнавав Ісуса Спасителем, але тільки після смерті й воскресіння Христа змінив свою думку. Також Яків відомий як перший єпископ Єрусалиму. У 63 роки він прийняв мученицьку смерть – язичники скинули його з ганку храму, а потім побили камінням.

У народі на 5 листопада було заведено грати в так звані бджолині гри – їсти мед і наслідувати дзижчання бджіл. Говорили, що людина, яка досягне успіху в цих справах, буде гідно нагороджена – у неї бджоли влітку будуть добре роїтися, і вдасться зібрати багато меду. Намагалися 5 листопада також завершити всі роботи, пов’язані із заготівлею дров на зиму, і вважали, що, якщо впоратися з цим завданням вчасно, то в домі завжди тепло буде. Молилися Якову як покровителю чоловіків, які виконували складну і фізично важку роботу. Селяни перевіряли кінську збрую, робили гужі з сириці.

Також 5 листопада дівчата ткали святкові віжки, які згодом планувалося використовувати для весільного поїзда, а потім дарували їх своїм нареченим. Увечері зазвичай вся родина збиралася разом і пила хмільне пиво з медом.

Народні прикмети на 5 листопада

Потрібно обов’язково 5 листопада вийти в поле і оглянути його, розкласти шматки пирога чи хліба для птахів – це дозволить залучити удачу.

Якщо до цього дня хлопець з боргами не розрахується, то в наступному році, згідно з прикметами, точно не одружиться.

Дощ іде 5 листопада – рік буде врожайним.

Обов’язково потрібно подумати в цей день про майбутній урожай, оскільки саме зараз думки матеріальні.

Якщо дров багато нарубати – за прикметами, в будинку буде тепло і затишно.
Чим більше меду з’їси – тим більше його збереш в наступному році.