Ви тут:
PROвсе Суспільство 

Народні прикмети на 28 листопада

Народні прикмети на 28 листопада

У церкві 28 листопада також вшановується пам’ять трьох християнських мучеників Самона, Гурія і Авіва, які жили приблизно в III-IV ст.

Про це повідомляє Depo.ua.

Переказ свідчить, що миряни Самон і Гурій проживали на території Едесса, але під час гонінь, організованих щодо християн імператором Діоклетіаном, покинули своє місто. Згодом їх схопили і змушували відмовитися від віри. Християни були піддані численним тортурам, після чого їх кинули до в’язниці на кілька років і стратили.

Що стосується диякона Авіва, то він постраждав за віру в часи правління імператора Ліцинія. Він був арештований і спалений живцем. Однак після цього тіло Авіва залишилося недоторканим. Родичі вирішили поховати Авіва в одній гробниці з Самоном і Гурієм.

Раніше вірили, що злі духи дуже бояться зими, а тому залишають людей в спокої до початку свят. Зазвичай людині, яка народилася 28 листопада, дарували віз сіна або мішок вівса, оскільки так коні будуть здоровими. На Гурія приділяли досить багато уваги коням і проводили численні обряди для того, щоб зробити їх здоровими.

З 28 листопада починається Різдвяний піст, який триває до 6 січня. Утримувалися від розваг, харчувалися лише ухвалені продуктами і намагалися не сваритися, не вести порожніх розмов. Читали молитви і проводили час за роботою. Обов’язково парилися в лазні, вважаючи, що чисте тіло і дух – це дуже важливо.

Народні прикмети на 28 листопада:

На Гур’єв день вже сніг лежить – значить, згідно з прикметами, він до самої весни не розтане

Багато снігу 28 листопада – наступний рік буде врожайним

Сильний вітер 28 листопада – неспокійна і вітряна погода триватиме до Миколи (19 грудня)

Коні 28 листопада іржуть голосно – хороший знак

Похмура, але тепла погода обіцяє непогожий травень. Особливо, якщо йде ще й мокрий сніг

Мороз 28 листопада вдарив – нечиста сила зникне

Якщо викупаєшся в лазні в цей день – прикмета, що будеш здоровим весь рік

Жінка, у якої злий чоловік, в цей день повинна помолитися Гурію, і чоловік стане більш ласкавим.

поширити новину: