Ви тут:
PROвсе Суспільство 

Народні прикмети на 27 листопада – день святого Пилипа

Народні прикмети на 27 листопада – день святого Пилипа

У церкві 27 листопада вшановується пам’ять святого Пилипа (Філіпа), який відноситься до числа 12 апостолів, учнів Ісуса. В Євангелії від Іоанна сказано, що Філіп походив з одного роду з Петром і Андрієм, був покликаний в учні одночасно з ними. Проповідуючи християнство, Філіп прославився великою кількістю чудес.

Про це повідомляє Depo.ua.

27 листопада виносили їжу для домовика за межі хати. Це робилося для того, щоб попросити домовика зберегти худобу протягом зими – вірили, що після цього вона не буде хворіти. Також у цей час закінчувалися весілля. Починалося прядіння. Дівчата вечорами збиралися в одному будинку, приносили з собою роботу і проводили час за розмовами, жартами. Казали: “У ледачої прялі немає сорочки”. Розпочинався період так званих “бабських” посиденьок, коли жінки збиралися в одній хаті і пряли вовну, льон, розмовляли і співали пісні.

Багато дівчат починали ворожити. Вони залишали шматок яловичини від вечері і клали її під подушку, запрошуючи судженого “заговітися”. Говорили, що після цього у сні прийде наречений.

Говорили, що з Пилипа вовки стають злими, оскільки вони ще не ослабли від голоду, але вже не проти чимось поживитися. Саме тому вовк може напасти на людину або тварину. Тому намагалися триматися подалі від лісів, відкритих місцин, де часто можна було зустріти вовків.

Народні прикмети на 27 листопада:

Іній вранці 27 листопада – наступного року буде багатий урожай вівса

Пішов дощ на Пилипа – за прикметами, можна сподіватися на багатий урожай пшениці

Ворона каркає 27 листопада – скоро відлига буде

Хмарність чи снігопад віщують негоду травень

Якщо не зіграєш весілля до 27 листопада, то, згідно з прикметами, до наступного року сім’ї не створиш.

поширити новину: