Ви тут:
Суспільство Україна 

НАК “Нафтогаз” направила до Стокгольмського арбітражу новий позов проти Газпрому

НАК “Нафтогаз” направила до Стокгольмського арбітражу новий позов проти Газпрому

Національна акціонерна компанія Нафтогаз направила до Стокгольмського арбітражного суду новий позов проти Газпрому. Про це повідомляє Hromadske.ua з посиланням на виконавчого директора Нафтогазу Юрія Вітренко. 

Він зазначив, що “настала наша черга подати “Заяву про захист та зустрічні позовні вимоги”. За його словами, Газпром хоче переглянути рішення попереднього Стокгольмського арбітражу щодо транзитного контракту.

“Кількість сторінок тільки основного тексту нашої Заяви перевищує 500 сторінок. До нього додаються 3 звіти міжнародних експертів, які були спеціально для цього розроблені. Також додаються показання свідків і купа інших додатків”, — повідомив Вітренко.

У новому арбітражному процесі Нафтогаз намагається отримати від Газпрому компенсацію за фактичне невиконання його зобов’язань з транзиту газу через ГТС України за контрактом, дія якого закінчиться 31 грудня 2019 року. Відповідно до цього контракту, Газпром мав щороку перекачувати до Європи 110 мільярдів кубометрів газу. Однак через те, що російський газовий монополіст збудував газопроводи в обхід України, обсяги транзиту були меншими, а відтак — меншими були й доходи України.

Так, щороку Україна забезпечує транзит 60 мільярдів кубометрів газу, отримуючи за це близько 3 мільярдів доларів. У разі виграшу в позові Нафтогаз може отримати відшкодування за порушення Газпром своїх контрактних зобов’язань у сумі 12 мільярдів доларів.

За словами Вітренко, рішення з цього арбітражу очікують у 2021 році.

“У березні 2019 року Нафтогаз повідомив, що розпочав процес стягнення активів з Газпрому за рішеннями Стокгольмського арбітражу у Люксембурзі”, – йдеться у повідомленні.