Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

На Полтавщині стартує ялинкова кампанія

На Полтавщині стартує ялинкова кампанія

На Полтавщині вже розпочалася заготівля та реалізація новорічних хвойних дерев. Лісівникам необхідно забезпечити всіх охочих новорічними ялинками і зберегти ліси неушкодженими. Цього року лісогосподарські підприємства області планують реалізувати 60,7 тисяч хвойних красунь. Як показує практика минулого року, така кількість забезпечить потреби населення.

Наразі уже реалізовано понад 9 тисяч ялинок. Новорічні дерева активно закуповують приватні підприємці, повідомляє Полтавське обласне управління лісового та мисливського господарства.

Придбати ж ялинки за доступними цінами, а саме в середньому від 54 грн за ялинку до 1 м гривень, або 96 грн за 2-3 метрову ялинку (ціна залежить від розміру дерева), можна в кожному лісгоспі чи лісництві, також будуть організовані виїзні торгівельні майданчики, ярмарки і ринки обласних та районних центрів та інших місцях.

Для населення, уже традиційно, за місяць почнуть діяти ялинкові базари, а також придбати хвойну красуню можна буде у найближчому лісництві.

Ялинки для продажу заготовляють під час проведення освітлення – важливого виду рубки для майбутніх деревостанів у хвойних молодняках лісових культур до 10 річного віку. Крім того, у кожному лісгоспі створено плантації новорічних ялинок, а отже, ніякої шкоди лісовим насадженням у період ялинкової кампанії не буде завдано.

Купуючи ялинки, слід звернути уваги на її походження. Новорічні ялинки будуть маркуватися спеціальними уніфікованими засобами: самоклейними етикетками або пластмасовими бирками-стяжками

Ці засоби розриваються при спробі їх зняття, і тим самим унеможливлюється їх повторне використання.

Для боротьби з любителями незаконного способу придбання ялинки в управлінні нагадують: у лісових масивах патрулюватимуть рейдові бригади державної лісової охорони спільно з працівниками Нацполіції та Держекоінспекції, громадськими інспекторами з охорони довкілля, громадськістю та представниками ЗМІ для виявлення правопорушників.

поширити новину: