Ви тут:
Суспільство Україна 

На озброєння ЗСУ цього року вже прийнято 33 одиниці зразків нової техніки

На озброєння ЗСУ цього року вже прийнято 33 одиниці зразків нової техніки

Таку статистику під час брифінгу в Інформагентстві Міноборони АрміяInform навів начальник управління ВТП та формування ДОЗ Департаменту військово-технічної політики, розвитку озброєння та військової техніки полковник Владислав Шостак.

Про це повідомляє пресслужба Міноборони України.

Серед них — станція контрбатарейної боротьби 1Л220УК “Зоопарк-3”, комплекс автоматизованого управління вогнем артилерії “Оболонь-А”, РСЗВ “Верба”, бойова машина ЗРК “Оса-АКМ”, бронеавтомобіль “БАРС-8” та чимало інших.

“Зоопарк-3” визначає ворожі гармати за десятки кілометрів

1Л220УК завдяки потужній антенній решітці, яка працює в мікрохвильовому діапазоні, розпізнає снаряди, що летять у бік своїх сил, а потужна цифрова система вибудовує траєкторії їхніх польотів. Це діє змогу визначити на відстані десятків кілометрів точне місцеперебування ворожих гармат, мінометів, реактивних систем залпового вогню, а також ракетних комплексів протиповітряної оборони і тактичних ракет.

Станція має дві транспортні одиниці — антено-апаратну машину та машину управління з робочими місцями для персоналу. Така роздільна побудова значно посилює захист персоналу від ураження протирадіолокаційними ракетами та снарядами в умовах ведення бойових дій. Особливістю такої будови є те, що люди мають змогу виконувати свої функції без машини управління завдяки виносному робочому місцю, яке може перебувати в захищеному місці.

“Оболонь-А” бачить цілі вночі на відстані до 4 тисяч метрів

Комплекс “Оболонь-А” являє собою автоматизовану система управління нового покоління і високоінтелектуального рівня. Вона дає змогу в автоматичному режимі здійснювати планування вогню, передачу цілевказівок кожному вогневому засобові, розгортання бойових машин з маршу і відкриття вогню за декілька секунд.

“Оболонь-А” обладнана панорамним прицілом ПНК-6, який дає можливість визначати цілі вночі на відстані до 4 тисяч метрів завдяки тепловізійному каналу. Також приціл оснащений лазерним далекоміром, який може визначати об’єкти на відстані у 9500 метрів.

РСЗВ “Верба” здійснює прицілювання та перезаряджання в автоматичному режимі

Реактивна система залпового вогню “Верба” оснащена кабіною на 5 місць. Керування вогнем, прицілювання та перезаряджання здійснюються в автоматичному режимі з кабіни, без безпосереднього втручання розрахунку в її роботу. Боєкомплект складається з 40 одиниць 122-мм реактивних снарядів, які здатні знищувати цілі на відстані до 40 км. Перезаряджання повного комплекту з 40 ракет здійснюється протягом 10 хвилин механізованим способом. Для цього розроблено транспортно-заряджальну машину. Маса “Верби” становить майже 20 тонн. Вона здатна розвивати швидкість до 85 км/год.