Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

На Миргородщині зафіксували 11 фактів продажу алкоголя неповнолвтнім

На Миргородщині зафіксували 11 фактів продажу алкоголя неповнолвтнім

На Миргородщині з початку 2019 року за результатами перевірок закладів торгівлі ювенальні поліцейські зафіксували 11 фактів правопорушень, пов’язаних з продажем алкогольних напоїв неповнолітнім віком від 15-ти до 17 років.

Про це повідомляє пресслужба Миргородського відділу Поліції.

На всіх без винятку продавців, за порушення правил торгівлі складено адміністративні протоколи за частиною 2 статті 156 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Матеріали перевірок направлені на розгляд до адміністративних комісій виконавчих органів місцевого самоврядування для прийняття законодавчо правильного рішення.

За санкцією ч.2 ст.156 КУпАП передбачено покарання у виді штрафу від 30 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а це від 1700 до 6800 гривень.

Поліція Полтавщини нагадує, що Законодавством України заборонено продаж алкогольних напоїв та тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років (стаття 15-3 Закону України “Про державне регулювання виробництва, обігу спирту етилового, плодового і коньячного, алкогольних напоїв і тютюнових виробів”).

Також, цією статтею визначено, що продавець пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових або тютюнових виробів зобов’язаний отримати у покупця, який купує пиво (крім безалкогольного), алкогольні напої, слабоалкогольні напої, вина столові або тютюнові вироби, паспорт або інші документи, які підтверджують вік такого покупця, якщо у продавця виникли сумніви щодо досягнення покупцем 18-річного віку.

“Відповідальність за продаж алкогольних напоїв та тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років передбачена Законом та Кодексом України про адміністративні правопорушення”, – йдеться у повідомленні.