Ви тут:
Медицина Суспільство Україна 

Майже 4% українців живуть із хронічним гепатитом C, – Центр громадського здоров’я

Майже 4% українців живуть із хронічним гепатитом C, – Центр громадського здоров’я

За оцінками експертів, в Україні близько 3,6% (1 517 515) людей живуть із хронічним гепатитом C, але під медичним наглядом перебуває тільки 82 654 особи.

Отже, значна кількість населення ще не знає про свій діагноз і не має доступу до лікування, повідомляють у Центрі громадського здоров’я.

Завдяки адвокаційним заходам в Україні стали доступні генеричні форми лікарських засобів. Нині зареєстровано 11 генеричних препаратів для лікування ВГС. І якщо раніше курс терапії коштував 900 доларів США, тепер його вартість зменшилася до 108 доларів.

Наразі вакцини проти вірусного гепатиту С не існує. Та якщо вчасно діагностувати інфекцію і розпочати лікування, можна попередити тяжкі ускладнення ВГС, як-от цироз і гепатоцелюлярна карцинома.

На сайті Центру громадського здоров’я України опубліковано переклад протоколу українською мовою «Настанов з лікування та догляду хворих із хронічним вірусним гепатитом С», розроблених Всесвітньою організацією охорони здоров’я 2018 р. (WHO Guidelines for the care and treatment of persons diagnosed with chronic hepatitis C virus infection).

поширити новину: