Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Макухівське сміттєзвалище вперше за понад 60 років пересипають ґрунтом

Макухівське сміттєзвалище вперше за понад 60 років пересипають ґрунтом

На Макухівському сміттєзвалищі, куди зі всієї Полтави звозять відходи, завершуються роботи з пересипання. Загалом вони тривали 2,5 місяці.

КАТП-1628 здійснюють пересипання власним коштом. Використовують землю після ремонту доріг та будівництва, яку розрівнюють за допомогою бульдозера, нещодавно придбаного в рамках стратегії відродження автопарку комунальних підприємств, повідомляє пресслужба Полтавської міської ради.

Як зазначив заступник міського голови з питань ЖКГ Олексій Чепурко, роботи відбуваються за заздалегідь продуманим планом:

“Звалище поділено на три ділянки. Найбільшу вже пересипали – це 80% від загальної площі полігону (17,4 га). Тому сміття поки що складають на дві менших, а потім пересиплять і їх”

Мета пересипання має кілька складових. Воно зменшує проникнення кисню до нижніх шарів звалища, де накопичується метан, що, своєю чергою, знижує ризик виникнення пожеж. Сміття тепер не розлітається за вітром. Також зникає сморід, який утворюється внаслідок розкладу органічних решток. А ще гора сміття не так впадатиме в очі полтавцям та гостям міста, бо вигляд з Білої Альтанки дотепер залишав бажати кращого.

“Ми вперше за історію звалища взялися за його впорядкування. Це була одна з тих проблем, які завдавали мешканцям багато клопотів, проте за їх вирішення ніхто не брався. Наразі ми наводимо на полігоні порядок, адже це важлива складова нашої стратегії поводження з відходами в місті”, – говорить головний комунальник Полтави.

Система Orphus