Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

Контрольно-перевірочні заходи дозволяють попередити нецільові витрати пенсійних коштів, – ГУ ПФУ в Полтавській області

Контрольно-перевірочні заходи дозволяють попередити нецільові витрати пенсійних коштів, – ГУ ПФУ в Полтавській області

Фінансовий контроль – одна з фундаментальних функцій органів Пенсійного фонду, адже кошти, які великими зусиллями збираються до пенсійної скарбниці, а потім скрупульозно розподіляються у солідарній системі, повинні мати лише цільове призначення і доходити до гаманця пенсіонера вчасно і в повному обсязі.

Контрольно-перевірочна робота дозволяє попередити і ліквідувати різного роду законодавчі порушення, а також повернути кошти до пенсійного бюджету, повідомляють у ГУ ПФУ в Полтавській області.

Днями, у рамках підведення проміжних підсумків наприкінці календарного року, були проаналізовані результати контролю за використанням пенсійних коштів в організаціях та установах, що здійснюють виплату і доставку пенсій в області. Зафіксовано, що протягом десяти місяців п.р. фахівці Пенсійного фонду здійснили 106 перевірок банківських установ та 411 перевірок виплатних об’єктів поштового зв’язку. У результаті виявилося, що майже третина установ «Укрпошти», а точніше 120, допустили 943 порушення при оформленні документів для виплати пенсій. 

Крім того, фахівці контрольно-перевірочних служб Фонду встановили 4 випадки несвоєчасного повернення невиплачених поштових переказів на суму 4,5 тис.грн, 32 випадки дострокової виплати пенсії на загальну суму 76,3 тис.грн. При цьому на оплату послуг «Укрпошти», які полягають у своєчасній та якісній доставці пенсійних коштів, з бюджету Пенсійного фонду доводиться сплачувати чималі кошти – десятки мільйонів гривень.

Втішним для працівників пенсійної галузі є той факт, що дедалі більше пенсіонерів обирають надійний і комфортний спосіб сучасного обслуговування – через банківські рахунки. Як свідчить аналіз, незважаючи на те, що з початку року загальна кількість пенсіонерів на Полтавщині зменшилась на 3,3 тисячі, пенсіонерів-вкладників стало набагато більше – майже 281 тис. осіб, а їх частка нині складає понад 65%. Завдяки цьому економія бюджетних коштів на доставці пенсій склала 77,7 млн грн. 

Перейти до вмісту