Ви тут:
Спорт Суспільство 

Коли VAR повноцінно запрацює в Україні

Коли VAR повноцінно запрацює в Україні

Керівник комітету арбітрів УАФ Лучано Лучі назвав дату початку повноцінної роботи системи допомоги арбітрів у нашій країні.

Про це фахівець розповів під час телепроекту “Великий футбол”.

“Нам потрібно провести ще 6 матчів у U-19 і U-21 в режимі онлайн. На стадіоні Баннікова проведемо імітований матч з різними ситуаціями. Потім приїдуть представники ФІФА, щоб провести сертифікацію стадіону Лобановського. Також проведуть оцінку всієї нашої роботи. Після цього УАФ може відправити у ФІФА офіційний запит на дозвіл застосовувати VAR в чемпіонаті, Кубку та Суперкубку. Коли вперше використаємо в УПЛ? У 19-му турі, 22 лютого 2020 року. Буде два матчі”, – зізнався Лучі.

Система відеодопомоги арбітрам (англ. Video assistant referee), скорочено VAR або відеопомічник арбітра — технологія у футболі, що дозволяє головному арбітру приймати рішення в спірних моментах матчу за допомогою відеоповторів. Офіційно включена в Правила гри в футбол в 2018 році після серії випробувань на міжнародних турнірах.
Міжнародна рада футбольних асоціацій, яка відповідає за зміну Правил гри у футбол, схвалила використання системи відеодопомоги арбітрам на щорічній зустрічі в 2016 році. США стала першою країною, що почала використовувати систему VAR у матчі між другими складами двох клубів MLS, який відбувся в серпні 2016 року. Так, головний суддя Ісмаїл Ельфат, користуючись рекомендаціями відеоарбітра Аллена Чапмана, двічі переглянув повтори і показав одну червону картку і одну жовту картку у відповідних моментах.