Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Кобеляцьким школярам надали корисні поради з вибору професій та кар’єрного зростання

Кобеляцьким школярам надали корисні поради з вибору професій та кар’єрного зростання

За ініціативи Кобеляцької районної філії Полтавського обласного центру зайнятості у приміщенні ДПТНЗ «Професійний аграрний ліцей» м.Кобеляки організований і проведений профінформаційний масовий захід «День кар’єри». Для участі у ньому запросили учнів 8 – 11 класів Кобеляцького ліцею №2 імені Олеся Гончара, Кобеляцького ліцею №1, Кобеляцької ЗОШ №3, батьки, педагогічні працівники та роботодавці району.

Про це повідомили у Полтавському обласному центрі зайнятості.

З вітальним словом до присутніх звернувся директор професійно-технічного закладу Олег Анатолійович Бровко, наголосивши на важливості відповідального ставлення до вибору майбутнього професійного шляху. Презентуючи навчальний заклад, він розповів про історію та діяльність ліцею, організацію дозвілля та інші умови, які створені для успішного навчання студентів.

Про тенденції сучасного ринку праці присутнім розповідали майстри виробничого навчання. Вони надали корисні поради стосовно здобуття професій «тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва», «слюсар з ремонту сільськогосподарських машин», «водій автотранспортних засобів», «оператор комп’ютерного набору, обліковець», «кухар, кондитер», «перукар-модельєр, манікюрник», які в подальшому нададуть можливість професійного і кар’єрного зростання у контексті європейської інтеграції України.

Перспективи подальшого працевлаштування за цими напрямками на місцевому виробництві показали запрошені роботодавці, які співпрацюють з Професійним аграрним ліцеєм в організації виробничої практики та зайнятості випускників.

Перед гостями з яскравими номерами виступили учасники художньої самодіяльності ліцею. Смачним акцентом «Дня кар’єри» був майстер-клас для бажаючих по оздобленню мафінів від майстра виробничого навчання Геннадія Кривоноса. Під час екскурсії по виробничих лабораторіях всім було цікаво спостерігати за професійними діями студентів, які займалися карвінгом (мистецтво художнього різьблення по овочах і фруктах), створенням вечірніх зачісок, декоративним розписом нігтів.

Учасники заходу отримали вичерпні профконсультації фахівців служби зайнятості. Сподіваємося, що такий формат роботи допоможе майбутнім випускникам вибрати те заняття, яке буде приносити і задоволення, і матеріальні блага.

Козельщинська районна філія Полтавського обласного центру зайнятості проводить свої профорієнтаційні заходи для того, щоб випускники шкіл обирали не “модні” професії, а ті, які затребувані на ринку праці, щоб відродити втрачений престиж робітничих професій, брак яких гостро відчувається в сільській місцевості.

Так, 22 листопада на базі Козельщинського ліцею для учнів випускних класів шкіл району проходив профорієнтаційний захід «День кар’єри», куди запросили гостей: представників Кременчуцького професійного ліцею імені А.С. Макаренка, Вищого професійного гірничо-будівельного училища м. Горішні Плавні та Військового коледжу сержантського складу м. Полтави, а також методиста відділу освіти, сім’ї, молоді та спорту виконавчого комітету Козельщинської селищної ради Світлану Олексієнко.

Представники навчальних закладів інформували присутніх про умови вступу та терміни навчання, зацікавили юнаків і дівчат інформацією про навчальну базу, факультативи, гуртки, секції та можливість продовження навчання у навчальних закладах вищої акредитації. Виступаючі акцентували увагу учнів на тому, що останнім часом втрачено престиж робітничих професій, їх відсунуто на другий план. Але без кваліфікованого робітника немає майбутнього країни, адже це — основа економіки. Потрібні нині чоловічі професії: електрогазозварник, стропальник, слюсар-ремонтник, машиніст екскаватора презентувала агітаційна бригада гірничо-будівельного училища. Про такі професії як кухар, офіціант, перукар, швачка, кондитер розповіли представниці Кременчуцького професійного ліцею, які показали всім присутнім «Театр мод», – моделі, пошиті власними руками, Порадував своїм виступом вокальний ансамбль «Роси», дівчатам дуже сподобався майстер-клас із плетіння кіс.

 

поширити новину: