Ви тут:
Культура Суспільство Україна 

Художник по костюмах Марія Квітка розказала, як створювали образи героїв фільму “Чорний ворон”

Художник по костюмах Марія Квітка розказала, як створювали образи героїв фільму “Чорний ворон”

Загалом для стрічки розробили понад 400 костюмів – це спеціально відшиті або зібрані на антикварних ринках речі. Більшість костюмів для фільму створювали з нуля, а тканину для шинелі Євдокімова довелося замовляти в Білорусі.

Про це інформує Держкіно України.

Марія Квітка, — науковий консультант, куратор проєктів Українського Інституту Історії Моди та головний художник по костюмах історичної драми “Чорний ворон”, — про історію створення костюмів для фільму:

“Знайти речі майже столітньої давності на блошиних чи антикварних ринках було дуже складно, там вдалося відшукати лише прикраси, зокрема сережки Явдохи (Наталя Сумська) та сережки і брошка у Тіни (Ксенія Данилова). Головним завданням для команди була максимальна правдивість образів холодноярців, тому напередодні провели чимало роботи: вивчали спогади очевидців, переглядали старі світлини, багато часу працювали у фондах музеїв”.

Марічка сама родом із Черкащини, багато бувала у селах області, займалася дослідженням етнографічного одягу того регіону, тому навіть прості селяни у фільмі виглядатимуть, як реальні жителі Черкащини 20-х років:

“Для мене важливим було дотриматись історичної правдивості образів. Мені хотілося, щоб глядач дійсно бачив, як виглядав холодноярський повстанець, щоб внуки чи правнуки, або ж самі холодноярці, якби мали змогу побачити про себе кіно, пишалися ним”.

Під час підготовки екранних образів, команда співпрацювала з реконструкторами, які консультували та допомагали з пошуком відповідних тканин. Складнощі виникли під час підготовки образу Євдокімова – головного чекіста у стрічці. Це чи не єдиний герой фільму, який одягнений не за уставом. Євдокімов (Андрій Мостренко) має сірий кашкет з відлитою зіркою СРСР, сіру тогочасну шинель із зеленими вставками на рукавах, на яких відсутні будь-які знаки військового звання. Найскладнішим було знайти відповідну тканину для шинелі – сірої вовни відповідного відтінку в Україні не знайшли, тому довелося замовляти її у Білорусі.

“Прем’єра створеної за підтримки Держкіно повнометражної історичної драми “Чорний ворон” за мотивами однойменного роману Василя Шкляра відбудеться вже 5 грудня цього року”, – йдеться у повідомленні.

поширити новину: