Ви тут:
Суспільство Україна 

Інженерні війська ЗСУ отримають новітні засоби з розмінування

Інженерні війська ЗСУ отримають новітні засоби з розмінування

У військових частинах оперативного забезпечення Збройних Сил України введено підрозділи, які займатимуться розмінуванням і протидією саморобним вибуховим пристроям. Про це повідомив начальник інженерних військ ЗС України — начальник Центрального управління інженерного забезпечення Головного управління оперативного забезпечення ЗС України генерал-майор Юрій Лукашик.

Інформує пресслужба Міноборони України.

За його словами, фахівці за цим напрямком проходитимуть підготовку у Центрі розмінування в Кам’янці-Подільському.

“Наступного року для цих підрозділів буде закуплено новітні засоби з розмінування та протидії саморобним вибуховим пристроям. Зокрема і роботизовані системи. Такі засоби та системи вже є на озброєнні в Центрі розмінування Головного управління оперативного забезпечення ЗС України. Вони себе дуже добре зарекомендували в міжнародних операціях з підтримання миру та безпеки в Косово та Афганістані”, — наголосив генерал-майор Юрій Лукашик.

Він також зазначив, що розмінування та протидія саморобним вибуховим пристроям — це найвищий рівень підготовки сапера. Фахівці Російської Федерації активно використовують такого типу мінно-вибухові пристрої в районі проведення ООС у Донецькій та Луганській областях. Вибухові предмети можуть бути встановлені у будь-які побутові предмети і призводити до жертв як серед військових, так і серед мирного населення.