Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

Гуморист чи мученик: полтавців запрошують на вечір пам’яті Остапа Вишні

Гуморист чи мученик: полтавців запрошують на вечір пам’яті Остапа Вишні  

13 листопада у Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Котляревського відбудеться вечір пам’яті “Остап Вишня відомий і невідомий”, присвячений 130-річчю письменника. 

Просвітницьку доповідь виголосить професор ПНПУ Світлана Ленська. Відбудеться показ короткометражного документального фільму “Поборники незалежності.Остап Вишня”. Початок о 13.00.

Організатори – Департамент культури і туризму Полтавської облдержадміністрації, Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської облдержадміністрації, Полтавська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Котляревського, Північно-східний міжрегіональний відділ Українського інституту національної пам’яті , Полтавський національний педагогічний університет ім. Котляревського.

Остап Вишня (справжнє ім’я та прізвище – Павло Губенко) (11.11.1889–28.09.1956) – борець за незалежність України 20 століття, начальник медично-санітарного управління Міністерства залізниць УНР, в’язень комуністичних сталінських концтаборів, письменник-сатирик, гуморист, перекладач. Його життя і діяльність тісно пов’язане із Полтавщиною: разом із видатним українським поетом Миколою Зеровим навчався у Зіньківській школі, також жив і працював у Лохвицькому районі. письменник жив і працював у селах Луці Лохвицького р-ну і Мануйлівці (влітку 1925 р. написав усмішку “Ярмарок”).

Заходи проводяться в рамках виконання Закону України «Про правовий статус та вшанування борців за незалежність 20 століття» та Постанови Верховної Ради України «Про відзначення пам’ятних дат та ювілеїв у 2019 році» за № 2654-VIII від 18.12.2018 року.