Ви тут:
децентралізація Полтавщина Суспільство 

Голови з Полтавщини переймали досвід в Опішнянській ОТГ

Голови з Полтавщини переймали досвід в Опішнянській ОТГ

5 листопада представники органів місцевого самоврядування Полтавщини, які на шляху створення ОТГ, відвідали Опішнянську об’єднану територіальну громаду. Навчальний візит відбувся за програмою «Маршрути успіхів»в Полтавському РВ АМУ, який реалізується в рамках проєкту ПУЛЬС за підтримки USAID. Тема заходу – «Досягнення та успіхи громади в умовах децентралізації».

Про це повідомили у Полтавському регіональному відділенні Асоціації міст України

Участь в заході взяло понад 20 осіб, це голови, їхні заступники та секретарі місцевих рад з Оржиці, Диканьки, Решетилівки, Мартинівки, Верхньої Ланни, Хоролу.

Вітаючи учасників заходу, Галина Безносик, виконавчий директор Полтавського РВ АМУ, зазначила:

– Опішнянська ОТГ – молода, але дуже перспективна, незважаючи, що об’єднаній громаді немає ще року, зроблено дуже багато, завдяки злагодженій командній роботі на чолі з головою Миколою Різником. Сьогодні ми зможемо побачити першв напрацювання та ознайомитися із плнами на майбутнє.

Микола Різник, голова Опішнянської селищної ради, розповів гостям про непростий шлях створення об’єднаної теритоіральної громади, адже на шляху до ОТГ довелося подолати чимало труднощів, переконувати людей, чиновників та депутатів у необхідності об’єднання. Також він подякував консультантам Асоціації міст України за допомогу та консультування в процесі створення ОТГ.

Потім присутніх ознайомили з діяльністю громади. Зокрема голова зазначив, що нині в ОТГ мешкає 6413 осіб, вона створена шляхом об’єднання Опішнянської селищної та Малобудищанської сільської рад. Але про готовність приєднання до Опішні заявила ще одна сусідня сільська рада.

Основні джерела наповнення бюджету – це ПДФО та сплата ренти за видобуток вуглеводнів. Для аналізу Микола Миколайович порівняв бюджет громади до об’єднання та нині. Так, у 2017 році дохідна частина бюджету селища складала близько 8 мільйонів гривень, за 10 місяців діяльності Опішнянської ОТГ – понад 61 мільйон гривень із субвенціями. Тож, нині шкодують лише про те, що не об’єдналися раніше.

Незважаючи на хорошу ренту, в громаді розуміють, що треба рухатися вперед і шукати також інші шляхи наповнення бюджету. Нині тут активно працюють над розвитком туризму, адже показати є що. Опішнянська ОТГ знаходиться в мальовничому місці, вона є центром українського гончарства, тут функціонує кілька музеїв, зокрема єдиний в Україні Національний музей-заповідник українського гончарства, який, до речі, гості мали нагоду відвідати.

Представники ОМС оглянули відремонтований спортивний зал центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» ім. Олександра Губаря, а також дитячий садочок «Світлячок» у селі Малі Будища, де зараз завершують ремонт. До слова, тривалий час, понад 10 років, садок не діяв, нині – це сучасний утеплений заклад з новим енергозберігаючим дахом та вікнами.

Гостям також показали комунальну техніку, вони відвідали центральну частину селища.