Ви тут:
Суспільство Україна 

Газпром програв апеляцію на рішення Стокгольмського арбітражу

Газпром програв апеляцію на рішення Стокгольмського арбітражу

У Нафтогазі повідомили, що Газпром програв слухання в апеляційному суді на рішення Стокгольмського арбітражу, у якому російський газовий монополіст намагався підтвердити своє право постачати газ до України на невигідних умовах.

Про це інформує Hromadske.ua.

“Сьогодні Трибунал при Арбітражному інституті Торгової палати Стокгольму виніс окреме рішення у справі НАК “Нафтогаз України” проти ПАТ “Газпром” щодо контракту на постачання газу до України від 2009 року”, — йдеться у повідомленні Нафтогазу.

Там зазначають, що Арбітраж повністю відхилив вимогу Газпрому щодо застосування принципу “бери або плати”, який був у попередньому договорі на постачання газу до України. Також трибунал скасував заборону Газпрому на реекспорт російського газу до України, яка містилася у контакті.

“Ми виграли апеляцію по першій скарзі Газпрому на рішення Стокгольмського арбітражу”, — повідомив виконавчий директор Нафтогазу Юрій Вітренко.

У Нафтогазі повідомили, що постанова апеляційного суду означає те, що рішення Стокгольмського арбітражу вже ніяким чином не буде скасовано. Зокрема, суд постановив, що у своєму рішенні Стокгольмський арбітраж не допустив ніяких помилок.

“Загалом Газпром направив до апеляційного суду низку скарг. Перемога Нафтогазу в апеляціях проти Газпрому підтверджує право української компанії на стягнення боргу з Газпрому за рішеннями Стокгольмського арбітражу, який наразі складає 3 мільярди доларів. Раніше у Газпромі відмовлялися виплачувати цей борг доти, доки не буде результатів апеляційного слухання на рішення арбітражу”, – йдеться у повідомленні.

поширити новину: