Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

Фахівець безоплатної правової допомоги допоміг жителю Котельви захистити порушені права у сфері трудових відносин

Фахівець безоплатної правової допомоги допоміг жителю Котельви захистити порушені права у сфері трудових відносин

20 червня 2019 року до Котелевського бюро правової допомоги за здійсненням представництва звернувся клієнт, якому після звільнення з роботи нарахували, але не виплатили заробітну плату у розмірі 17 347,92 грн.

За результатами розгляду письмового звернення громадянина М. наказом директора Полтавського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги уповноважено головного спеціаліста відділу «Котелевське бюро правової допомоги» Миколу Убийсобаку на здійснення представництва інтересів особи в суді, повідомляють у Полтавському місцевому центрі з надання БВПД.

Клієнт повідомив, що з 06 травня 2019 року був офіційно прийнятий на роботу ТОВ «ІКС» на посаду охоронника, з квітня 2018 по жовтень 2018 року заробітна плата виплачувалася не в повному розмірі, а з серпня  по жовтень 2018 року взагалі припинили виплату заробітної плати. Клієнт М. вирішив звільнитися, але в день звільнення не отримав від роботодавця всіх належних йому сум до виплати. 

Фахівець безоплатної  правової допомоги підготував та подав позовну заяву до Котелевського районного суду Полтавської області про стягнення нарахованої, але не виплаченої заробітної плати. В обґрунтуванні позовних вимог зазначено, що власник або уповноважений ним орган зобов`язаний в день звільнення видати працівникові належно оформлену трудову книжку і провести з ним розрахунок у строки визначені законодавством. Також керуючись  ст. 117 КЗпП України в разі невиплати з вини власника або уповноваженого ним органу належних звільненому працівникові сум у строки, при відсутності спору про їх розмір підприємство, установа, організація повинна виплатити працівникові його середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку.

Таким чином, захист порушеного права у сфері трудових відносин забезпечується як відновленням становища, яке існувало до порушення цього права, так і механізмом компенсації моральної шкоди, як негативних наслідків (втрат) немайнового характеру, що виникли в результаті душевних страждань, яких особа зазнала у зв`язку з посяганням на її трудові права та інтереси. 

Рішенням Котелевського районного суду Полтавської області позовні вимоги громадянина М. задоволено: стягнуто з ТОВ «ІКС» нараховану, але не виплачену заробітну плату у розмірі 17 347,92 грн., середню заробітну плату за час затримки розрахунку при звільненні в розмірі 41 500 грн., моральну (немайнову) шкоду в розмірі 2500,00 грн.

Нагадуємо, що скористатися своїм правом на безоплатну правову допомогу  громадяни можуть звернувшись до Котелевського бюро правової допомоги за адресою: селище Котельва, вулиця Полтавський шлях, 235, тел. (05350) 22-9-12.

поширити новину: