Два вилучення та фантастика останніх хвилин: як “Шахтар” здобув важливе очко у Лізі Чемпіонів

Донецький клуб несподівано для багатьох зумів засмутити загребське “Динамо” та її вболівальників.

Як розповіли у прес-службі “Шахтаря”, “гірники” відразу спробували взяти м’яч під контроль і, незважаючи на традиційно потужний пресинг суперника, першими створили небезпечні моменти й швидко повели в рахунку. Спочатку удар здалеку Тайсона пройшов поруч зі штангою, а Тарас Степаненко головою замикав подачу до штрафного, однак не влучив у площину. Проте вже на 13-й хвилині Алан Патрік центром розігнав атаку й підключив праворуч Мораеса, той почекав партнера і викотив м’яч на лінію воротарського, звідки бразилець у дотик пробив Ліваковича – 0:1.

Хорвати кинулись відіграватися і зробили це так само досить швидко. Зі спробою Петковича впорався Пятов, але на 25-й хвилині Бруно після навісу праворуч протиснув двох опонентів та головою увіткнув м’яч до сітки. Господарі далі навантажували штрафний «гірників» подачами з флангів у розрахунку на міць своїх форвардів, а футболісти “Шахтаря” здійснювали швидкісні випади (Тайсон і Мораес потрапляли у офсайди) та загострювали ударами здалеку Патріка (в блок і повз ворота).

Другий тайм обидві команди розпочали дуже обережно, довгий час на полі було багато позиційної боротьби, проте майже не виникало небезпечних моментів. Порушили це затишшя загребці: Леовац увірвався до штрафного, однак його удар Пятов і Кривцов спільними зусиллями перевели в поперечину. Гості відповіли гострим прострілом Тайсона та ударом Мораеса, який парирував голкіпер. А головні події в матчі розгорталися протягом останньої чверті години. На 74-й хвилині підопічні Луїша Каштру дістали чисельну перевагу (за друге попередження було вилучено Моро) й одразу ж могли її реалізувати, але на удар Матвієнка з кількох метрів зреагував Лівакович. Утім у більшості “гірники” пробули недовго, адже вже на 79-й хвилині другу жовту і червону картку побачив перед собою Марлос. А ще за кілька хвилин хорвати вийшли вперед: Петкович прикрив м’яч для Іванушеца, той увірвався до штрафного й точно пробив у дальній кут. «Оранжево-чорні» кинулись рятувати гру, проте дістали третій гол у свої ворота… Адемі замкнув простріл Ольмо. Це не був фінал. На третій компенсованій хвилині Жуніор Мораес головою замкнув подачу Коваленка та скоротив відрив (2:3), а на останніх секундах Фелікс Брих після відеоповтору призначає пенальті у ворота «Динамо», Тете береться виконувати вирок і чітким ударом забезпечує своїй команді нічию.

3:3 – «Шахтар» здійснює черговий надзвичайний камбек і далі змагається за вихід до плей-оф Ліги чемпіонів.