Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

«Барви Полтави»: як полтавців дивували творчі колективи з усієї України

«Барви Полтави»: як полтавців дивували творчі колективи з усієї України

Цими вихідними у Полтаві відбувся Всеукраїнський відкритий фестиваль-конкурс виконавської майстерності гри на народних інструментах «Барви Полтави» за підтримки управління культури виконавчого комітету Полтавської міської ради.

Фестиваль започаткований у 2008 році як регіональний. З 2009 року він продовжив свою діяльність як Всеукраїнський відкритий та був внесений до Реєстру дитячих та юнацьких міжнародних, всеукраїнських мистецьких конкурсів та фестивалів Міністерства культури України, що дало змогу залучити ще більшу кількість учасників зі всієї України, повідомляють у міській раді.

Цього року загальна кількість конкурсантів склала 337 учасників із 16 областей України: Київської, Харківської, Сумської, Чернігівської, Дніпропетровської, Миколаївської, Херсонської, Кіровоградської, Запорізької, Луганської, Полтавської, Вінницької, Тернопільської, Черкаської, Донецької та Львівської областей. Це 76 ансамблів та 261 соліст.

На фестивалі-конкурсі були представлені такі інструменти, як: баян, акордеон, домра, балалайка, гітара, бандура, сопілка, цимбали. Конкурсні прослуховування проходили у ДМШ №2 імені В.П.Шаповаленка (вул. Сакко, 14) та ДМШ №1 імені П. І. Майбороди (вул. Стрітенська, 35). Гала-концерт фестивалю-конкурсу з нагородженням ансамблів відбувся 10 листопада о 15.30 у міському Будинку культури.

З вітальним словом до учасників та гостей звернувся секретар Полтавської міської ради Олександр Шамота.

— Радий з того, що у цьому конкурсі бере участь майже вся Україна. Із більше ніж 340 учасників третина з Полтавської області, а решта — обдаровані представники з Одеси, Вінниці, Харкова, Дніпра, Кропивницького та багатьох інших міст. Дякую всім, хто завітав до нашого міста, щоб продемонструвати свою майстерність та тим, хто оцінював конкурсантів. Фестиваль «Барви Полтави» уже став невід’ємною частиною міста, її дуже вдалою візитною карткою. Впевнений, що в майбутньому він стане великим національним фестивалем.

Переможців конкурсу визначало професійне журі: народні артисти України, заслужені працівники культури, професори музичних академій, університетів, кандидати музикознавства, директори та викладачі музичних навчальних закладів тощо.

Найкращих солістів, колективи та ансамблі нагородили дипломами різних ступенів та подарунками від міської влади.

поширити новину: