Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Англієць розповів лубенцям про кохання лондонського композитора до їхньої землячки

Англієць розповів лубенцям про кохання лондонського композитора до їхньої землячки

Історично-мистецька година, присвячена історії кохання англійського композитора Арнольда Бакса та лубенки Наталії Скаржинської, була відтворена в Лубенському краєзнавчому музеї імені Гната Стеллецького, повідомили у Лубенській міській раді.

Про відомого англійця та його перебування у маєтку Скаржинських у віддеозверненні до лубенців розповів англійський музикант Алан Саттон, який нещодавно відвідав Лубни.

Юні волонтери ГО “Предки”  Руслана Чичикало та Єгор Овраменко на основі спогадів Арнольда Бакса з книги “Прощавай, моя юність” відтворили перебіг подій лютого – липня 1910 року, коли Арнольд Бакс з Наталією та її подругою Ольгою Антонетті здійснили подорож з Лондона через Берлін, Санкт-Петербург, Москву, Київ до Лубен та Круглика.

З унікальними матеріалами, пов’язаними з Наталією Скажинською та її родиною, які знаходяться в архівному секторі  виконавчого комітету Лубенської міської ради, познайомила відвідувачів молодший науковий співробітник музею Тетяна Сафронова.

Присутні мали змогу прослухати музичні твори “Майська ніч в Україні” та “Ноктюрн”, на які надихнуло композитора його перебування на Лубенщині, та переглянути відео на твір “Гопак” із світлинами з фотоальбому “Лубни на перехресті століть”, створене  паном Аланом Саттоном.

поширити новину: