Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

22 грудня у шести новостворених ОТГ відбудуться перші місцеві вибори, – Інна Іщенко

22 грудня у шести новостворених ОТГ відбудуться перші місцеві вибори, – Інна Іщенко

18 листопада, під час апаратної наради, директор Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій Полтавської ОДА Інна Іщенко розповіла про проєкт адміністративно-територіального устрою Полтавської області та перспективи реформування.

“З моменту впровадження реформи децентралізації в області вже створено 54 об’єднані територіальні громади. На прямих міжбюджетних відносинах починаючи з 1 січня 2019 року перебуває 45 ОТГ. У шести об’єднаних територіальних громадах 22 грудня відбудуться перші місцеві вибори. Підтвердженням важливості та успішності реформи децентралізації є зростання власних доходів громад: 10 місяців 2019 року доходи 45 ОТГ склали 1861,5 млн грн. Вагомою також є підтримка розвитку об’єднаних територіальних громад з боку держави у вигляді коштів різних субвенцій. І ця підтримка зростає з року в рік”, – повідомила Інна Іщенко.

За 10 місяців 2019 році до ОТГ вже надійшло 619,2 млн грн державних субвенцій (освітня, медична, інфраструктурна).

Згідно з аналізом фінансової діяльності 806 об’єднаних територіальних громад України (за І півріччя 2019 року), 14 громад Полтавщини мають кращі показники фінансової спроможності у 4-х групах та посідають лідируючі позиції серед усіх громад України.

“Дуже важливим завданням, що стоїть перед облдержадміністраціями є розробка Перспективних планів формування територій громад Полтавської області зі 100% покриттям її об’єднаними територіальними громадами. Відповідно до даного Перспективного плану на території області передбачається створення 81 ОТГ, покриття території регіону громадами – 99,1%. 15 листопада 2019 року урядом презентовано нові критерії спроможності, на які мають орієнтуватися ОДА при перегляді Перспективних планів, – розповіла Інна Іщенко.

Серед основних, пропонується визначити наступні критерії спроможності:

• в ОТГ має проживати не менше 5 тисяч осіб;

• в ОТГ має проживати не менш 250 дітей шкільного і 100 дітей дошкільного віку; • частка місцевих податків та зборів у власних доходах ОТГ – не менше 10%; індекс податкоспроможності бюджету громади має складати не менше 0,3.

“На виконання розпорядження КМУ № 77-р облдержадміністрацією утворено міжвідомчу регіональну робочу групу з підготовки пропозицій щодо адміністративно-територіального устрою базового та районного рівнів Полтавської області та затверджено її склад (розпорядження від 27.02.2019 року № 133, зі змінами). Згідно з рекомендаціями в склад робочої групи увійшли 53 особи, в тому числі народні депутати України, представники від органів влади, місцевого самоврядування (голови ОТГ), асоціацій органів місцевого самоврядування, експертів міжнародних програм і проектів”, – сказала Інна Іщенко.

Та додала, що для ґрунтовного вивчення позицій органів місцевого самоврядування щодо переліку, складу та меж формування майбутніх одиниць АТУ субрегіонального (районного) рівня області, Департаментом в липні та на початку серпня проведено виїзні засідання робочої групи в містах Миргороді, Лубнах, Кременчуці та Полтаві, що були визначені Мінрегіоном як майбутні центри адміністративних округів та економічного зростання.

Одночасно з реформуванням адміністративно-територіального устрою, Урядом розпочато оптимізацію та створення оптимальної мережі публічних сервісів та послуг, що мають забезпечити їх якісне надання мешканцям створених та майбутніх об’єднаних територіальних громад.

“Профільними міністерствами проаналізовано мережі надання послуг, а саме як зараз забезпечуються громадяни України публічними соціальними послугами. Зокрема, є 7 Міністерств, що подали інформацію, про те які об’єкти їхнього відомства фактично знаходяться в кожній територіальній громаді сьогодні – загалом їх 115,5 тисяч. Тобто, це понад 110 тисяч об’єктів, через які громадяни України отримують публічні послуги. Загалом по цих 7 Міністерствах є 25 мереж надання послуг”, – повідомила Інна Іщенко.

Щодо приєднання до вже створених громад та об’єднання нових, то Інна Сергіївна зазначила, що на даний час триває розробка Перспективного плану формування територій громад Полтавської області, який до кінця листопада ми подамо до Кабміну. Після затвердження Плану громади не матимуть можливості об’єднуватися в хаотичному порядку.

поширити новину: