Спорт Суспільство ТОП-новина Україна

Зіпсований ювілей Роналду: як Україна оформила вихід на EURO 2020

Один з найкращих гравців сучасності забив у Києві свій 700 гол, однак його команда все одно поступилася “жовто-блакитним”.

У групі В кваліфікації із самого початку був один фаворит (Португалія), однак несподівано для багатьох лідерство практично із самого початку турнірного шляху захопила команда Андрія Шевченка.
Аби виконати головне завдання на відбір (вийти з групи) “жовто-блакитним” достатньо було не програти у Києві португальцям, яким у свою чергу слід було лише перемагати, аби почуватися більш-менш спокійно перед вирішальним протистоянням із головним суперником у боротьбі за “прохідне” місце — Сербією.

На переповненому НСК “Олімпійський”, який до гри був “розігрітий” виступами білоруського гурту “Ляпис 98” та академічного ансамблю танцю України імені Павла Вірського, господарі швидко відкрили рахунок. Роман Яремчук вже на 6-й хвилині після успішного розіграшу кутового пробив у порожні ворота — 1:0.
Португальці намагалися перебудувати свою гру шляхом швидких флангових атак, натомість пропустили вдруге. Цього разу невідпорний удар вдався Андрію Ярмоленко, який замкнув простріл з флангу Миколенка — 2:0.
Після такого провалу португальці, нарешті, заграли у свій звичний футбол з великою кількістю небезпечних ударів з різних дистанцій.

До перерви кіпер українців П’ятов двічі рятував свої ворота після ударів Маріу та Бернарду, а Роналду з вигідної позиції пробив вище воріт.

Після перерви гості великими силами пішли вперед, і лише майстерність головного стража воріт “жовто-блакитних” як мінімум тричі рятувала “жовто-блакитних” від неприємностей. Однак на 71-й хвилині португальці отримали право на 11-метровий (м’яч влучив у руку Степаненко, який до цього ж отримав другу жовту), який реалізував Роналду. Для гравця “Ювентуса” цей гол став 700-м у кар’єрі.

Чим ближче наближався фінальний свисток — тим більше португальці насідали на ворота П’ятова. Мали португальці зрівнювати рахунок на останніх секундах, але спочатку Пепе пробив з добивання паралельно лінії воріт, а за мить Данилу влучив точнісінько у поперечину.

“У мене дуже багато емоцій. Я дуже щасливий. Хочу подякувати всій Україні та Києву за підтримку. Стадіон дав команді імпульс, особливо коли ми залишилися вдесятьох. Я пишаюся гравцями, я побачив на полі справжніх левів. Оцінюючи цей відбірний цикл, який ми пройшли разом, я можу подякувати футболістам за віддачу та за гру, які вони показували”, – зізнався після матчу головним тренер українців Андрій Шевченко.

У підсумку, 2:1 — українці втретє у своїй історії зіграють на континентальній першості.