Ви тут:
Суспільство Україна 

За висновками фахівців на розмінування Донбасі знадобляться десятки років

За висновками фахівців на розмінування Донбасі знадобляться десятки років

Вже понад місяць працює в районі проведення операції Об’єднаних сил зведена група розмінування Національної гвардії України з пошуку, виявлення, знешкодження вибухонебезпечних предметів. За цей час гвардійці знищили 138 боєприпасів та близько трьох тисяч набоїв до різних типів стрілецької зброї. Про це повідомляє пресцентр ООС.

За оцінками фахівців, у тому числі й представників Данської групи гуманітарного розмінування, яка з 2017 року діє на Донбасі, йдеться про десятки років кропіткої праці.

За словами командира групи майор Євгена Мекшуна місцевість, де відбувалися активні бойові дії, підлягає першочерговому очищенню від боєприпасів.

“У період з 2014 по 2017 роки наші позиції постійно потерпали від ворожих обстрілів, а тому залишилося чимало нерозірваних вибухонебезпечних предметів. Зазвичай досить багато часу йде саме на пошук. Небезпечні знахідки можуть виявитися у найнесподіваніших місцях. Навіть нам, саперам з чималим досвідом за плечима, потрібно поводитися з такими боєприпасами досить обережно, адже невідомо в якому вони стані, що уже й говорити про цивільне населення. Один необережний крок чи рух може коштувати життя”, – зазначив майор Євген Мекшун.