Ви тут:
Суспільство Україна 

За 9 місяців потужність “зеленої” енергетики в Україні зросла вдвічі

За 9 місяців потужність “зеленої” енергетики в Україні зросла вдвічі

За перші 9 місяців 2019 року в Україні встановили електростанцій, що працюють на відновлювальних джерелах енергії загальною потужністю 2,5 гігавата. Так, загальна потужність “зелених електростанцій” зросла вдвічі — до 5 гігаватів. Про це повідомляє Hromadske.ua з посиланням на голову Фонду енергоефективності Сергія Савчука.

За його розрахунками, сумарні інвестиції у сектор відновлювальної енергетики України за перші 9 місяців 2019 року склали 2 мільярди євро.

Найбільше в Україні будують сонячних електростанцій. Загальна потужність введених в експлуатацію сонячних електростанцій від початку року склала 2 тисячі мегаватів (2 гігавати). Вітроелектростанцій в Україні збудували на 400 мегаватів.

Загальна потужність сонячних електростанцій, які встановили українські самі у себе вдома за перше півріччя 2019 року склала 120 мегаватів.

“Крім цього, завдяки зазначеним новим об’єктам загальна потужність відновлюваної електроенергетики зросла у 2 рази лише за 9 місяців: із близько 2300 МВт станом на кінець 2018 року до близько 5000 МВт станом на 1 жовтня”, — заявив Савчук.

За підсумками 2 кварталу 2019 року кількість “зелених” електростанцій, які запустили в Україні, зросла у 6 разів проти аналогічного періоду попереднього року.

“Протягом першого кварталу 2019 року Україна ввела в експлуатацію 862 мегавати альтернативних електростанцій — це на 16% більше, ніж за весь 2018 рік. При цьому у 2018 році в Україні встановили втричі більше нових електростанцій, що генерують електрику з відновлювальних джерел, ніж роком раніше”, – йдеться у повідомленні.

Система Orphus