Ви тут:
Суспільство Україна 

З початку року на пожежах в Україні загинули 1375 людей

З початку року на пожежах в Україні загинули 1375 людей

Щодня вогнеборці ДСНС ліквідовують сотні пожеж по всій території країни, які призводять не лише до значних матеріальних збитків, але й, що найголовніше – до загибелі та травмування людей. Так, лише минулої доби у житловому секторі виникло 73 пожежі, внаслідок яких загинуло 7 людей, а ще 3 – постраждали.

Необережне поводження із вогнем, паління у ліжку, перевантаження або несправність електромережі та побутових приладів, а також залишені без нагляду сірники та яскраві запальнички у місцях, що легко доступні для дітей — найпоширеніші причини пожеж у помешканнях. Напередодні опалювального сезону, а також із початком осінніх канікул у закладах освіти, ця проблема набуває особливої актуальності.

– Прикро, коли жертвами недбалості громадян стають діти. Також жертвами вогняної стихії дуже часто стають люди похилого віку, – наголошують в УДСНС України у Полтавській області.

Загалом, з початку року показник загиблих та постраждалих на пожежах становить вже 1 тис. 375 та 1 тис. 161 людина відповідно.

Тож, заважаючи на вкрай невтішну та трагічну статистику, Державна служба України з надзвичайних ситуацій вкотре звертається до громадян з проханням неухильно дотримуватися правил пожежної безпеки.

– Розповідайте дітям про небезпеку, яку приховує у собі вогонь. Майже кожній пожежі можна запобігти! Для цього слід обов’язково обговорити в родині не тільки заходи щодо запобігання пожежі, а й порядок дій у разі її виникнення: спосіб виклику пожежно-рятувальної служби “101”, евакуації дітей, гасіння пожежі на початковій стадії, безпечні маршрути виходу з приміщення.

Завжди дбайте про належний протипожежний стан власних помешкань! Зокрема:

  • не паліть у ліжку;

  • слідкуйте за станом та справністю електромережі;

  • у разі виходу з приміщень не залишайте увімкненими телевізори, праски, тощо;

  • не залишайте малолітніх дітей без нагляду, та не дозволяйте їм бавитися сірниками;

  • намагайтеся уникати перевантаження електричних мереж, не вмикайте одночасно побутові електроспоживачі великої потужності.

Пам’ятайте! Лише виконання елементарних правил пожежної та власної безпеки зможе зберегти ваше життя та майно від вогню.

Система Orphus