Ви тут:
Суспільство 

Як вибрати каналізаційний люк в залежності від місця розміщення і навантаження

Як вибрати каналізаційний люк в залежності від місця розміщення і навантаження

Класифікація люків проводиться за призначенням, по типорозміру, а також за класами навантаження. Має значення матеріал, з якого виготовлені дані елементи інженерних систем. Вкрай важливо врахувати, де буде знаходитися каналізаційний люк – в приватному дворі або на проїжджій частині? Залежно від цих всіх факторів і підбирається виріб.

канализационный люк

Матеріали виготовлення

Дані вироби можуть виготовлятися з різних матеріалів. Зараз на ринку можна зустріти:

  • чавунні люки;
  • бетонні;
  • гумові;
  • композитні;
  • пластикові.

Також вони бувають залізобетонними або на основі полімер-піщаної суміші. Кожен з цих видів елементів інженерних систем має свою область застосування. Наприклад, пластикові вироби не використовуються для магістралей. Для приватних володінь зовсім необов’язково купувати моделі з чавуну, якщо в ньому немає гострої необхідності.

люк

Підбираємо каналізаційний люк за місцем застосування

Як було сказано раніше, в приватному секторі можна обійтися і без чавунного вироби. Тут цілком виправдано буде придбати продукцію з композиту або полімеру. Навіть якщо у вас великогабаритний автомобіль, такі люки зможуть витримати періодичні разові навантаження. Тому є сенс не переплачувати за виріб із чавуну, який коштує недешево.

Композитні та полімерні моделі добре розміщувати в житлових зонах, де рух транспорту слабкий. Також вони підходять для пішохідних і велозон. Люки з композиту, пластика мають шумопоглинаючі властивості. Коли авто проїжджає по ним, немає гучних звуків, що досить комфортно.

Однак якщо виріб планується помістити в місце, де йде інтенсивний рух транспорту, по дорозі їздять вантажівки, то без захисту з чавуну не обійтися. На ділянках з великим механічним навантаженням потрібно встановлювати чавунні моделі.

Класифікація виробів по класу навантаження і по вазі

Вироби бувають важкі і легкі. Вони мають позначення «Т» і «Л». До них відноситься чавунна і композитна продукція. Де можна зустріти вироби типу «Т»? Це автомагістралі, шосе, заміські траси, міські дороги. Дані товари мають вагу від 90 кг до 100. Вироби з композиту легші, їх вага становить 45 кг. Люки з пластику, гуми і полімерів не підходять для високих механічних навантажень, тому дана класифікація до них не відноситься.

Варіанти з позначенням «Л» підходять для розміщення в пішохідних і велозонах, в парках, на тротуарах. Тобто в таких місцях, де немає руху транспорту. Такі вироби з чавуну важать від 55 до 90 кг. Полімерно-композитні моделі – 45 кг. Люк з полімеру в даній категорії важить 12-15 кг.

Є ще одна специфічна категорія під назвою «ТМ». Продукція з таким маркуванням особливо міцна, її вага досягає 150 кг. Вона може витримати навантаження великої сили, тиск до 40 тонн. Такі люки потрібні на трасах, де рух транспорту відрізняється значною інтенсивністю, проїжджає багато великовагових вантажівок. Ще вироби з позначенням «ТМ» можна зустріти в аеропорту.

Система Orphus