Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Як для кременчужан зміняться тарифи на тепло та гарячу воду, – розповіли у Кременчуцькій міськраді

Інформацію про намір зміни тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання по категоріям споживачів, послуги з постачання гарячої води розмістили на сайті Кременчуцької міської ради.

“На виконання наказу Міністерства розвитку громад та територій України від 05.06.2018 року № 130 комунальне підприємство «Теплоенерго» інформує споживачів про намір зміни тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання по категоріям споживачів, послуги з постачання гарячої води. Діючі тарифи для комунального підприємства «Теплоенерго» були встановлені рішенням виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області від 10.12.2018 р. № 1658 та введені в дію з 01.01.2019 р.”, – йдеться у повідомленні.

З моменту затвердження тарифів відбулись вагомі зміни у законодавстві, а саме: з 1 травня 2019 року в повному обсязі введено в дію Закон України від 09.11.2017 р. № 2189-VІІІ «Про житлово-комунальні послуги»; постановою Кабінету Міністрів України від 03.04.2019 р. № 291 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 1 червня 2011 р. № 869» внесені зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 01.06.2011 р. № 869 «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги»; наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 12.09.2018 р. № 239 затверджено Порядок розгляду органами місцевого самоврядування розрахунків тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, а також розрахунків тарифів на комунальні послуги, поданих для їх встановлення» та інші нормативні документи.

Згідно із вказаними законодавчими змінами визначено нову класифікацію житлово-комунальних послуг, нову систему взаємовідносин, що виникатимуть у процесі надання та споживання послуг, різні договірні відносини, змінено підходи до формування тарифів.

У результаті законодавчих змін, змін цін та тарифів на енергоносії, товари та послуги КП «Теплоенерго» здійснило повний перегляд діючих тарифів. За результатами проведених розрахунків планові тарифи становлять:

Також відповідно до нових вимог чинного законодавства тарифи для споживачів, будинки яких обладнані системою автономного опалення (у випадку КП «Теплоенерго» два будинки, обладнані даховими котельнями), тарифи розраховуються окремо. За результатами проведених розрахунків планові тарифи для вищеназваних будинків становлять:

На зміну тарифів комунального підприємства «Теплоенерго» вплинули наступні фактори:

Зменшено планові обсяги реалізації теплової енергії на 16%. Обсяги реалізації визначені річним планом виробництва, транспортування та постачання теплової енергії/надання послуг з постачання теплової енергії та постачання гарячої води на 2019-2020 рр.

Зменшення витрат на паливо на 47%, пов’язане зі зниженням тарифу на газ та його транспортування, а також зменшення обсягу споживання газу.

Тариф на газ з урахуванням тарифу на транспортування був знижений на 30% (тариф, врахований в діючому з 01.01.2019 р. тарифі становить 6 968,21 грн. без ПДВ, в плановому – 4 871,03 грн. без ПДВ – тариф за вересень 2019 р.), а обсяг споживання природного газу підприємством знижений на 24% (обсяг 13 799,323 тис. куб. м. зменшений до 10 423,323 тис. куб. м.).

Зменшення витрат на покупну теплову енергію на 29%, пов’язане із зниженням тарифу ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод» в середньому на 22%, а також зменшення обсягу покупного тепла на 9%.

Зменшення витрат на електричну енергію на 4%. Тариф на електричну енергію збільшився на 10%, обсяг споживання електроенергії був зменшений на 18%, а також до розрахунку планових витрат на споживання електричної енергії відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 01.06.2011 р. № 869 «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги» були включені витрати на реактивну електроенергію.

Зменшення витрат на воду та водовідведення для технологічних потреб на 54% за рахунок зменшення обсягу споживання. Тариф на водопостачання збільшився на 9%, а на водовідведення на 20% в порівнянні з тарифом, врахованим при розрахунку діючого тарифу КП «Теплоенерго».

Матеріали та інші матеріальні витрати, закладені в тарифі знизилися на 20%.

В цілому матеріальні витрати КП «Теплоенерго» знизилися за рахунок вищенаведеної інформації на 33%.

Зросли витрати на оплату праці на 44 %. Зростання пов’язане зі збільшенням прожиткового мінімуму відповідно до Закону України «Про державний бюджет на 2019 рік», а також із внесенням змін та доповнень до Галузевої угоди, а саме був збільшений розмір мінімальної тарифної ставки робітників І розряду (з 140 % до 160 % розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб) та коефіцієнтів співвідношення мінімальної тарифної ставки (з 1,39 до 1,46, та з 1,58 до 1,66).

Витрати на амортизацію зросли на 10% у зв’язку із введенням в експлуатацію теплових мереж, теплообмінників та інших основних засобів.

Інші витрати КП «Теплоенерго» зросли на 67%. До інших витрат при розрахунку тарифу були включені витрати на ремонт підрядним способом, ремонт комп’ютерної техніки, послуги зв’язку, обслуговування обладнання зі сторони, орендна плата, вивезення відходів, аудиторські послуги, послуги банків, податки, витрати на утримання будівель та інші. Суттєве зростання розміру інших витрат пов’язане з тим, що в останнє дані витрати переглядалися ще у 2017 році. З моменту останнього перегляду інших витрат відбулися вагомі зміни.

Відповідно до п. 4 рішення виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області № 1658 від 10.12.2018 р. при розрахунку тарифів були включені втрати, які виникли протягом періоду розгляду розрахунків тарифів, встановлення та оприлюднення, а також втрати, що виникли в період часового розриву між датами введення тарифів ПАТ «КВБЗ» та КП «Теплоенерго» у зв’язку із підвищенням вартості газу в розмірі 9 164,12 тис. грн.

Відповідно до п. 6.9. Постанови НКРЕКП «Про затвердження Порядку розроблення, погодження, затвердження та виконання інвестиційних програм суб’єктів господарювання у сфері теплопостачання» № 1059 від 31.08.2017 вилучені із структури тарифів невикористані кошти інвестиційної програми 2018 року в розмірі 5 217,58 тис. грн.

Також зі структури тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання по категоріям споживачів, послуги з постачання гарячої води були вилучені витрати, пов’язані з укладанням договору про надання комунальної послуги, здійсненням розподілу обсягу спожитих послуг між споживачами та плата за абонентське обслуговування, яку, відповідно до статті 1 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», споживач сплачує виконавцю комунальної послуги за індивідуальним договором про надання комунальних послуг у багатоквартирному будинку. Відповідно до статті 4 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» встановлення граничного розміру плати за абонентське обслуговування у розрахунку на одного абонента належить до компетенції Кабінету Міністрів України.

Кабінет Міністрів України 21.08.2019 р. постановою № 808 «Про встановлення граничного розміру плати за абонентське обслуговування у розрахунку на одного абонента для комунальних послуг, що надаються споживачам багатоквартирних будинків за індивідуальними договорами» було встановлено граничний розмір плати.

Комунальне підприємство «Теплоенерго» провело розрахунок плати за абонентське обслуговування, розмір якої становить 21,07 грн. з ПДВ на місяць в розрахунку на одного абонента. Зазначаємо, що розрахунок був проведений виходячи з загальної кількості абонентів, а, отже, розмір не є остаточним, оскільки точний розмір можна буде розрахувати тільки тоді, коли всі абоненти заключать договори на виконання послуг з КП «Теплоенерго».

КП «Теплоенерго» підготувало розрахунки та пакет документів, необхідних для встановлення економічно-обґрунтованих тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання по категоріям споживачів, послуги з постачання гарячої води на опалювальний період 2019-2020 рр. Тарифи були розраховані та сформовані відповідно до вимог Закону України від 09.11.2017 р. № 2189-VІІІ «Про житлово-комунальні послуги»; постанови Кабінету Міністрів України від 01.06.2011 р. № 869 «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги»; наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 12.09.2018 р. № 239 «Про затвердження Порядку розгляду органами місцевого самоврядування розрахунків тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, а також розрахунків тарифів на комунальні послуги, поданих для їх встановлення».

Зауваження та пропозиції від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань приймаються до 09 жовтня 2019 року включно за адресою: 39600, Полтавська обл., м. Кременчук, вул. Софіївська, 68.

Інформування споживачів про наміри зміни тарифів відбудеться 03 жовтня 2019 р. о 12 годині за адресою вул. Софіївська, 69А (Кременчуцький міський центр позашкільної освіти, 1 поверх, актова зала).