Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Як би виглядали профілі Петлюри і Мазепи у Фейсбук: у Полтаві до Дня захисника Вітчизни презентують непересічну виставку

15 жовтня об 11-00 год. у Полтавському краєзнавчому музеї ім. Василя Кричевського відкриють виставку «Фактор свободи. Мазепинці. Петлюрівці. Бандерівці». Захід приурочено до урочистостей із нагоди Дня захисника Вітчизни.

Виставка «Фактор свободи» розповідає про трьох українців, чиїми іменами називали цілий народ, – Мазепу, Петлюру та Бандеру, адже на 2019 рік припали три ювілеї – Івана Мазепи, Симона Петлюри та Степана Бандери. Їхні імена стали символом для свого народу і тавром для його ворогів. 

Автори виставки – співробітники Українського інстиутуту національної пам’яті – спробували уявити, який вигляд могли би мати профілі у фейсбук Мазепи, Петлюри, Бандери, які місця показала би їхня гугл-мапа, кого б вони зафрендили, показати світло та тіні їхніх ключових рішень.

Виставка показує і людський, і символічний вимір цих людей. У ній ідеться не тільки про Мазепу, Петлюру, Бандеру як про звичайних людей, котрі були здатні на надзвичайні вчинки, а й про ціле середовище, яке було сформоване довкола них, їхніх послідовників, яких називали мазепинцями, петлюрівцями, бандерівцями; про Україну напередодні боротьби Мазепи, Петлюри і Бандери, про їхні відповіді і команди, які разом відстоювали нашу свободу. А ще про те, як сучасна армія вшановує традиції минулих подвигів.

Організатори – Полтавський краєзнавчий музей ім. Василя Кричевського, Український інститут національної пам’яті, Центр досліджень визвольного руху, Полтавська обласна рада, Департамент культури і туризму Полтавської облдержадміністрації, Департамент інформаційної діяльності і комунікацій з громадськістю Полтавської облдержадміністрації.

Система Orphus