Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Восьмий рік на Полтавщині діє міжнародна Ініціатива «Партнерство «Відкритий Уряд»

Восьмий рік на Полтавщині діє міжнародна Ініціатива «Партнерство «Відкритий Уряд»

21 жовтня, під час апаратної наради, директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Вікторія Пилипенко розповіла про впровадження на Полтавщині міжнародної Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд».

«Протягом семи років реалізації Ініціативи в області впроваджено низку заходів щодо наближення рівня урядування до рівня європейських країн. Робота проводиться за визначеними такими напрямами: забезпечення прозорості діяльності органів влади, залучення громадськості до урядування, підзвітність і підконтрольність органів влади, впровадження нових технологій для забезпечення прозорості й підзвітності, – розповіла Вікторія Пилипенко. – Нині кожен зі створених органів влади має власний офіційний вебсайт. Останні поступово вдосконалюються технологічними можливостями, щоб громадяни отримували адміністративні послуги. Реалізації принципу прозорості влади сприяє й запровадження нових інформаційних технологій, підвищення якості та прозорості надання адміністративних послуг. Зокрема, широкий доступ до адмінпослуг на Полтавщині забезпечують центри надання адміністративних послуг».

Вікторія Пилипенко зазначила, що в регіоні функціонують 8 територіальних сервісних центрів МВС: у Розсошенцях, Кременчуці, Лубнах, Миргороді, Гадячі, Бутенках, Семенівці, Горішніх Плавнях. Надають 21 адміністративну послугу. Відповідно до графіка виїжджає мобільний сервісний центр МВС у населені пункти, де немає стаціонарних сервісних центрів. Протягом січня-серпня поточного року у терцентрах області виконано понад 45 тисяч реєстраційних операцій. Видано 13756 довідок про відсутність судимостей. Усього видано – вперше, після втрати, обміну – 21942 посвідчення водія.

Розширено функціональні можливості Єдиного державного порталу адміністративних послуг із метою надання адміністративних послуг в електронній формі. Зокрема, у Полтавській обласній клінічній лікарні імені М.В.Скліфосовського створено електронний сервіс для приймального відділення. У сфері охорони навколишнього природного середовища в електронній формі передбачено надання суб’єктам підприємницької діяльності такої послуги, як реєстрація декларації про відходи. Із початку 2018 року зазначеним сервісом встигли скористатися 225 підприємств Полтавщини.

«Громадяни беруть участь у прийнятті управлінських рішень та підзвітності влади. Так, при облдержадміністрації утворено громадську раду в складі 35 осіб, що структурована у 12 постійних профільних комісій. Також громадські ради створені при 23 райдержадміністраціях (крім Зіньківської та Хорольської РДА) та Горішньоплавнівській, Лубенській, Миргородській міських радах. Громадські ради при райдержадміністраціях, міськвиконкомах нараховують загалом 353 члени. Загалом при облдержадміністрації створено 73 консультативно-дорадчих органи, до складу яких входить, окрім представників органу влади, 313 представників інститутів громадянського суспільства. Нині практично всі управлінські рішення, які відповідно до чинного законодавства мають ухвалювати після громадського обговорення, проходять через «сито» експертного середовища», – розповіла Вікторія Пилипенко.

Вона поінформувала, що в регіоні запроваджено й систему електронних петицій. Їх можна подати через сайт обласної ради. Така система діє й на сайтах міських рад міст обласного значення.

Вікторія Пилипенко додала, що основний перспективний напрямок реалізації в області Ініціативи «Відкритий Уряд» – впровадження в області проєкту «Smart region» або «SMART Громада» (комплекс сучасних вебсервісів) спільно з міжнародною корпорацією Huawei.

«Питання прозорості діяльності органів влади важливе. Розуміємо, якщо органи влади не радитимуться з громадськістю, виникатиме соціальна напруга. Райони теж співпрацюють із громадськими радами. Дорадчі органи потрібні. Чим їх більше, тим краще. Продовжимо й надалі виконання Плану дій із впровадження Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд». Відповідні доручення будуть надані», – зазначив Олег Пругло.

Голова Громадської ради при облдержадміністрації Володимир Голуб розповів, що між громадськістю й органами виконавчої влади налагоджено ефективну співпрацю й комунікацію.

Голова Полтавського обласного осередку Всеукраїнської організації інвалідів «Союз осіб з інвалідністю України» Сергій Чумак зазначив, що у межах Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» розвивається міжнародна співпраця серед людей з інвалідністю. Назвав Полтавщину лідером у цьому напрямку.

Довідково. Ініціатива в Україні реалізується з 2012 року. Україна стала однією з 78 держав, які долучились до її реалізації. За цей час реалізовано три національні Плани дій, що стосувалися як центральних, так і місцевих органів влади. Нині реалізовують четвертий План дій із впровадження Ініціативи у 2018-2020 роках. Він стосується центральних органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування. Спрямований здебільшого на узгодження міжінституційної співпраці цих органів.

Система Orphus