Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

«Відсотки за користування кредитами учасники ООС не сплачують», – Олег Тимченко

«Відсотки за користування кредитами учасники ООС не сплачують», – Олег Тимченко 

Відповідно до Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» військовослужбовцям з початку і до закінчення особливого періоду, а резервістам та військовозобов’язаним – з моменту призову під час мобілізації і до закінчення особливого періоду штрафні санкції, пеня за невиконання зобов’язань перед підприємствами, установами і організаціями усіх форм власності, у тому числі банками та фізичними особами, а також проценти за користування кредитом не нараховуються.

Про це повідомив начальник ГТУЮ у Полтавській області Олег Тимченко.

Касаційний цивільний суд у складі Верховного Суду в постанові від 30 травня 2018 року погодився з тим, що військовослужбовець не має сплачувати будь-які штрафи та проценти за користування кредитними коштами. В такій ситуації нарахування пені за користування кредитними коштами вважається порушенням прав.

Якщо банк або кредитна компанія порушили права військовослужбовців та стягнули кошти за користування кредитом під час перебування останнього на військовій службі – необхідно звертатися до органів системи безоплатної правової допомоги для отримання правової допомоги та відновлення прав. 

Варто зазначити: Звертатись до банку із проханням зупинити нарахування відсотків та неустойки необхідно особисто, однак деякі банки надають можливість представництва інтересів учасника АТО/ООС близькими родичами. Крім того, з проханням здійснити реструктуризацію можна звернутись особисто або через представника за довіреністю чи адвоката.

Довідка про призов військовозобов’язаного на військову службу або витяг з наказу чи довідка про зарахування до списків військової частини, які видаються військовою частиною, можуть видаватись родинам військовозобов’язаних та резервістів для пред’явлення їх за місцем вимоги. А от статус осіб, що беруть добровільну участь у недержавних військових формуваннях не визначений законодавством, тому можуть виникати проблеми з отриманням вказаних пільг. Однак, необхідно зберігати усі документи, що підтверджують участь в АТО (ООС) на добровільних засадах, для захисту прав таких осіб в майбутньому.

Телефон Єдиного контакт-центру системи БПД 0800 213 103 (цілодобово та безкоштовно в межах України).

Система Orphus