Ви тут:
Економіка Суспільство Україна 

В уряді покращили прогноз щодо зростання цін в Україні

В уряді покращили прогноз щодо зростання цін в Україні

У Міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства очікують, що 2020 році інфляція в Україні складатиме 5,5% — це цільовий коридор, якого намагається досягнути Національний банк. Про це повідомив заступник міністра економіки Сергій Ніколайчук під час брифінгу у Кабінеті міністрів 22 жовтня, інформує Hromadske.ua.

“Ми вважаємо, що вже у наступному році інфляція знизиться до цільового коридору. По споживчій інфляції ми очікуємо на кінець наступного року 5,5%”, — повідомив Ніколайчук.

Він також зазначив, що уряд знизив прогноз щодо курсу валют в Україні. Зокрема, закладений у бюджет на 2020 рік, який Рада ухвалила у першому читанні, прогноз у 28,2 гривні за долар переглянуть у бік зниження. Водночас точну цифру він називати відмовився.

Уряд розраховує 2 сценарії розвитку економіки України. За оптимістичним, у 2020 році ВВП України має зрости на 4,8%.

“Зазначимо, що внесений на розгляд парламенту бюджет на 2020 рік побудований на основі макроекономічного прогнозу Міністерства економіки, який склали весною 2019 року, ще до зміни уряду. Зокрема, у цьому пронозі закладено курс долара на рівні 28,2 гривні за долар, в той час як наразі курс валют є набагато нижчим. Також в старому прогнозі не розраховано результатів від реформ, які уряд має намір провести в Україні найближчим часом, зокрема земельної реформи”, – йдеться у повідомленні.

поширити новину: