Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

В Україні запрацював Кодекс з процедур банкрутства

В Україні запрацював Кодекс з процедур банкрутства

З 21 жовтня 2019 року запрацював Кодекс України з процедур банкрутства. Це перший комплексний документ, що врегульовує всі процедурні питання банкрутства. Він містить чимало положень, адаптованих до стандартів європейського законодавства та покликаний позитивно вплинути на економіку та інвестиційний клімат в державі.

Кодекс започаткував банкрутство фізичної особи, яке передбачає дві судові процедури: реструктуризації боргів боржника та визнання боржника банкрутом і введення процедури погашення боргів боржника.

Крім того, як повідомив начальник ГТУЮ у Полтавській області Олег Тимченко, Кодексом встановлено, що реалізація майна боржника відбуватиметься виключно в електронній торговій системі. Постановою КМУ визначено державне підприємство «ПРОЗОРРО.ПРОДАЖІ» адміністратором зазначеної електронної торгової системи.

Згідно з Кодексом України з процедур банкрутства щодо боржника – юридичної особи застосовуються такі судові процедури:
розпорядження майном боржника;
санація боржника;
ліквідація банкрута.
щодо боржника – фізичної особи застосовуються такі судові процедури:
реструктуризація боргів боржника;
погашення боргів боржника.

Процедура погашення боргів боржника вводиться у справі про неплатоспроможність разом з визнанням боржника банкрутом.

Процедури санації боржника або ліквідації банкрута здійснюються з дотриманням вимог законодавства про захист економічної конкуренції.

Зміни також, стосуються діяльності арбітражних керуючих, зокрема, створення єдиної саморегулівної організації з обов’язковим членством всіх арбітражних керуючих, інформація про яких внесена до Єдиного реєстру арбітражних керуючих.

Кодекс України з процедур банкрутства містить раціональні новели, що оптимізують процедуру та закривають існуючі прогалини у законодавстві.

Система Orphus