Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

В Україні тільки два медовари з Полтавщини мають ліцензії на випуск медових напоїв

Українські медовари, після законодавчих змін щодо підтримки розвитку виробництва натуральних медових напоїв, можуть отримувати ліцензію на виробництво алкогольних напоїв і мають можливість розвивати та популяризувати медові напої як національний бренд.

Але сьогодні тільки два медовари із Семенівщини скористалися такою можливістю (ПСП «Дружба» і ТД «Меди Межиріччя»). Про це розповів народний депутат України Роберт Горват під час медового форуму «Україна Медова і світ», повідомляє Агропортал UA.

«Сьогодні для отримання ліцензії на виробництво алкогольних напоїв виробнику медових напоїв потрібно надати лише 4 дозвільних документа. У минулому році в бюджет нам вдалося «протягнути» правку для того, щоб ліцензію на виробництво могли отримати і приватні підприємці 4-ї групи. Адже саме ліцензія дозволяє виробнику стати на полиці магазинів, а навіть невелика дистрибуція допомагає швидше заробити», — відзначає Роберт Горват.

За його словами, як тільки 20-30% медоварів отримають ліцензії та офіційно вийдуть на торговельні мережі — адже сьогодні саме супермаркети є основним реалізатором продукції — збільшиться попит і виросте популяризація медових напоїв.

Система Orphus