Ви тут:
Суспільство Україна 

В Україні можуть запровадити збір з готівкового обміну валют

В Україні можуть запровадити збір з готівкового обміну валют

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт, яким планують запровадити збір з готівкових операцій обміну валют. Кошти з цього збору планують витрачати на розвиток спорту. Про це повідомляє Hromadske.ua.

Відповідний законопроєкт розробив та зареєстрував депутат від партії “Слуга народу” Олександр Дубінський.

Як пояснює автор проєкту, після проведення валютної лібералізації в Україні деякі банки запровадили можливість для своїх клієнтів проводити обмін валют онлайн. Водночас готівковий обмін валют, на думку Дубінського, пов’язаний з фінансовими ризиками.

“Для банків в умовах значної конкуренції на ринку купівлі/продажу іноземних валют це також стане додатковим стимулом щодо створення умов клієнтам банку для здійснення валюто обмінних операцій в онлайн режимі у безготівковій формі”, — йдеться у пояснювальній записці до законопроєкту.

Розмір збору має становити 1% від валютної операції. Автор документу сподівається, що зібраних державою коштів від збору має вистачити для того, аби залучити більше дітей до спорту, а також покращити місце України у рейтингу країн світу за рівнем здоров’я населення.

“З 7 лютого в Україні діятиме новий режим валютного регулювання, передбачений ухваленим законом про валюту. Зокрема, спростяться валютні перекази за кордон, інвестиції українців в іноземні цінні папери та спрощення інших операцій з валютою. Також українцям дозволять купувати валюту онлайн та у поштових відділеннях”, – йдеться у повідомленні.

поширити новину: