Ви тут:
Суспільство Україна 

В Офісі Президента презентували ідею Національного альянсу волонтерів

В Офісі Президента презентували ідею Національного альянсу волонтерів

В Офісі Президента України відбулася зустріч, присвячена презентації ідеї Національного альянсу волонтерів (НАВ) при Президентові України.

Про це повідомляє пресслужба президента.

У зустрічі взяли участь представники волонтерського руху зі всієї України, зокрема військові волонтери, волонтери, які опікуються проблемами дітей-сиріт, дітей з інвалідністю, самотніх літніх людей, освітніми та екологічними питаннями тощо.

Заступник керівника Офісу Президента Анна Коваленко зазначила, що Офіс готовий працювати з волонтерами.

«Ми налаштовані продуктивно та системно працювати над вирішенням питань. Раді, що ви погодилися брати участь у цій комунікаційній платформі», – сказала Анна Коваленко.

Радник заступника керівника Офісу Президента Максим Кречетов наголосив, що НАВ складатиметься з багатьох секцій – за напрямами діяльності.

«Кожна секція займатиметься своїми справами та запрошуватиме на цей майданчик для співпраці представників центральних органів влади, народних депутатів і всіх, від кого залежить розв’язання тієї чи іншої проблеми», – сказав Максим Кречетов.

Координатором НАВ обрано волонтера Наталію Пушкарьову, секретарем – волонтера-парамедика Ольгу Башей.

Наталія Пушкарьова окреслила основні проблеми, з якими стикаються волонтери. Зокрема, це відсутність єдиної системи інформаційного обміну щодо ситуацій, які потребують волонтерської допомоги, рамкове законодавство, що не підкріплене нормативно-правовими актами належним чином.

Крім того, відсутня координація між волонтерами, залученими до вирішення одних і тих же завдань.

«Також проблемою є інертність державних органів різного рівня та саботаж з боку окремих чиновників, фізичне, емоційне та психологічне вигорання волонтерів і багато інших негативних моментів, з якими кожного дня стикаються волонтери. Але головна проблема – це відсутність координації між органами влади та волонтерськими громадськими організаціями», – зазначила координатор НАВ. 

За словами Наталії Пушкарьової, необхідно створити комунікаційний координаційний центр волонтерських організацій, які працюють у різних напрямах.

«Метою створення Національного альянсу волонтерів є координація волонтерських ініціатив, спрямованих на прискорення реформ і вирішення актуальних проблем в усіх сферах суспільного життя, популяризація волонтерства в Україні, внесення змін до чинного законодавства та підвищення суспільного статусу волонтера», – наголосила координатор НАВ.

Основні завдання НАВ – координація з державними органами, створення робочих груп за актуальними проблемними напрямами, підготовка проектів пропозицій Президенту як голові Альянсу, моніторинг та аналіз ефективності реалізації волонтерських ініціатив, удосконалення законодавства у сфері розвитку та популяризації волонтерського руху.

Система Orphus