Ви тут:
Суспільство Україна 

Українські вчені створили морозостійкий сорт лаванди

Українські вчені створили морозостійкий сорт лаванди

Науковцям Інституту садівництва НААН вдалося зберегти кримську колекцію сортів цієї рослини. Однак вона виявилася не стійкою до морозів. Натомість ексклюзивний сорт лаванди «Мрія» такого недоліку не має.

Науковці Інституту садівництва НААН України розробили новий сорт лаванди «Мрія». Про це в інтерв’ю «Агробізнес Сьогодні» розповіла головний науковий співробітник лабораторії квітково-декоративних і лікарських культур Ольга Рудник-Іващенко.

«Кримські сорти недостатньо морозостійкі, трапляється вимерзання рослин взимку до 60%. Натомість наш новий сорт «Мрія» позбавлений такого недоліку. Його рослини адаптовані до умов Лісостепу й Полісся», – каже експертка.

За словами Ольги Рудник-Іващенко, лаванда є багаторічною рослиною і походить з Західного Середземномор’я. Вона стійка до засушливого клімату, проте на ранніх стадіях розвитку лаванду потрібно рясно поливати. Таким чином відбувається вкорінення рослини. Крім того, коріння лаванди потребує дихання, а через надмірне зволоження ґрунту аромаквітка може загинути. Не підходять їй і кислі ґрунти.

Також в Інституті садівництва НААН радять пророщувати пагінці в теплицях, а з часом пересаджувати молоді рослини в поле. Розмножувати лаванду краще вегетативним способом. З одного куща можна отримати до сотні живців.

Система Orphus