Ви тут:
Суспільство Україна 

У Верховній Раді представили законопроєкти про криптовалюту і блокчейн

У Верховній Раді представили законопроєкти про криптовалюту і блокчейн

Міжфракційне депутатське об’єднання Blockchain4Ukraine представило два законопроєкти і одну поправку для легалізації криптовалюти та впровадження блокчейну в держреєстри України. Про це повідомляє Ain.ua з посиланням на депутата фракції “Слуга народу” Олексія Жмерецького.

Один із законопроєктів Blockchain4Ukraine вводить в законодавство термінологію, пов’язану з кріптоактівамі, а також податки на операції з ними:

У законодавстві з’являються терміни “віртуальний актив”, “кріптоактів”, “майнінг”, “операція з кріптоактівамі”, “розподілений реєстр”, “токен” і “токен-актив”.

Прибуток від операцій з кріптоактівамі визначається як позитивна різниця між доходом від продажу та витратами від майнінгу або покупки активів. Законопроєкт вводить податок на такий прибуток в розмірі 18% для підприємств і 5% для фізичних осіб.

Другий законопроєкт вводить поправки в чинний закон “Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом”. Він дає визначення термін “віртуальний актив”, а також зобов’язує надавати дані про сторони угоди і її предмет при операціях з такими активами на 30 тисяч грн і більше.

Нарешті, Blockchain4Ukraine представило поправку в закон “Про громадські електронні реєстри”. Вона вводить термін “хешування” для того, щоб законодавчо дозволити впровадження технології блокчейн до державних реєстрів.

“У Blockchain4Ukraine відзначають, що створювали документи спільно з Міністерством цифрової трансформації, BRDO, а також гравцями ринку. Зараз законопроєкти винесені на публічний розгляд. Протягом двох тижнів об’єднання планує внести їх до Верховної Ради і розглянути в невідкладному порядку”, – йдеться у повідомленні.

Система Orphus