Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

У Полтавському краєзнавчому музеї відкрили козацьку залу

У Полтавському краєзнавчому музеї відкрили козацьку залу

Напередодні Дня Захисника України та Дня українського козацтва у залі №9 Полтавського краєзнавчого музею ім. В. Кричевського відкрили нову експозицію – «Полтавщина в XIV – XVII ст.».

На урочистості прийшли курсанти Військового коледжу сержантського складу Військового інституту телекомунікацій та інформатизації, представники козацтва, громадських організацій, Північно-східного міжрегіонального відділу Українського інституту національної пам’яті, духовенство, науковці.

Присутніх привітала директор Департаменту культури і туризму Полтавської ОДА Валентина Вождаєнко .

“Нова експозиція уособлює величні сторінки історії України, пов’язані з гетьманом Мазепою, іншими нашими героями. Сьогоднішня подія — це робота славної команди Полтавського краєзнавчого музею. Викласти все у науковій концепції, зробити, презентувати — це велика праця і відповідальність. Адже чи не в кожній великій події нашої держави є внесок Полтавщини”, – зазначила вона.

Директор Полтавського краєзнавчого музею Олександр Супруненко розповів, що створення цієї зали розпочалося досить давно.

“Музей не мав постійної регулярної експозиії саме з козацької історії Полтавщини. Ми розпочали цю роботу завдяки фінансуванню Департаменту культури і туризму ОДА. Ми зробили ремонт, а потім бригада наших науковців і художників взялася за створення експозиції. Кераміку і частину металу змогли відреставрувати наші реставратори, а деякі великі експонати довелося чекати від Харківської філії національного реставраційного центру, їх привезли кілька днів тому. Частина експонатів ще реставрується”.

Автор експозиції – заступник директора з наукової роботи Полтавського краєзнавчого музею, відомий козакознавець, автор книг на цю тему Володимир Мокляк зазначив, що виконання зали — це результат копіткої десятирічної праці, і подякував причетним до її створення.

“Спочатку було вивчення літератури, потім вивчення документів, потім з’вилася книжка “Полтавщина козацька”, а після фінансової підтримки проекту почався монтаж експозиції”.

У залі представлено багато цікавих експонатів, які розкривають історію нашого краю в 14-17 ст., більшість із них експонується вперше. Можна побачити козацьку і турецьку зброю, люльки-«носогрійки», монети, які були в обігу на Полтавщині у 2-й половині XVII ст., глиняний та скляний посуд, побутові речі.

Привертають увагу заготовка кілевої частини козацької чайки кінця XVII – початку XVIII ст., знайденої у Котелевському районі, та макет чайки, виготовлений художником-реставратором музею О. Подрєзовим.

Серед оригінальних експонатів – ікони на металі з Лубенського Мгарського Спасо – Преображенського монастиря. Представлено також багато книг на історичну тематику. Прикрашають зал живописні портрети відомих особистостей, скульптурні портрети, композиції тощо.

поширити новину: