Ви тут:
Освіта Полтавщина Суспільство 

У Полтавській школі №9 відкрили перший кабінет віртуальної реальності

Віртуальна реальність – далеке неосяжне майбутнє чи все таки реальна технологія, яка покращить наше життя уже сьогодні? Учні школи №9 міста Полтава продемонстрували в дії нові шоломи віртуальної реальності, які можна використовувати під час вивчення різних шкільних предметів.

Перший кабінет віртуальної реальності відкрили на базі Полтавської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №9. Для користування закупили 11 комплектів шоломів віртуальної реальності, про це повідомили у Полтавській міській раді.

Начальник управління освіти міськвиконкому Юрій Матвієнко пояснює: ці шоломи для вчителів відкривають широке поле для інновацій. Тому, уроки для учнів можуть у перспективі бути цікавішими й кориснішими, ніж були раніше.

– Вчителі в міських школах готові фахово, професійно використовувати шоломи. Тобто, цьому не потрібно навчатися, проходити курси, вони готові, потрібні тільки шоломи. Ціна одного шолома – близько 600 гривень. Ця ціна не є дорогою для сьогодення. Тому, ми маємо задавати собі питання, а чому до сих пір шоломів немає в кожній школі. Впевнений: найближчим часом вони почнуть активно входити в освітні заклади нашого міста.

Вчитель фізики та астрономії Олександр Займак говорить: віртуальні шоломи, які вони отримали, знадобляться і на інших уроках. За допомогою цього обладнання відбувається «занурення» в інше середовище, наприклад, перенесення у будь-яку точку на земній кулі або ж у штучно створений світ.

– Ця технологія досить цікава. Вона дозволяє на будь-яких уроках заглянути туди, де не можна побути. До прикладу, на уроках фізики можна спостерігати як поширюється електричний струм, а на уроках географії можна детально вивчати країни світу, континенти та багато чого цікавого іншого.

У захваті від віртуальних шоломів і учні. Перший бінарний урок провели у 11 класі. Діти побачили зоряне небо та спробували шукати сузір’я. Учениця класу Ірина Шапира розповідає: шоломи віртуальної реальності додають зручності у вивченні шкільного матеріалу.

– Технологія дуже цікава. І загалом дуже зручно. Зокрема, на астрономії, коли виконання практичних завдань, не завжди можна вийти на вулицю, бо погода буває різною. А так одягаємо шоломи і все можна зробити. Єдине – це потрібно встановити програму на телефон, але це не складно.

Найближчим часом естафету дев’ятої школи має підхопити десята. Там самі учні виступили ініціаторами. Діти хочуть, щоб і в їх школі з’явилася така техніка.

Начальник управління освіти Юрій Матвієнко переконаний: такі шоломи віртуальної реальності в майбутньому з’являться у всіх освітніх закладах нашого міста.

Система Orphus Поделиться на fb