Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

У Полтавській обласній лікарні відкрили два капітально відремонтованих відділення

У Полтавській обласній лікарні відкрили два капітально відремонтованих відділення

9 жовтня у Полтавській обласній клінічній лікарні відкрили капітально відремонтовані хірургічне та торакальне відділення, які розташовані на п’ятому поверсі хірургічного корпусу

«На початку цього року розпочався ремонт цих відділень. Під час планування та виготовлення документів на капітальний ремонт ми намагалися якомога правильно використати всі приміщення на поверсі, так щоб відділення відповідало всім вимогам сучасності. Тут повністю все нове, жодного обладнання з минулого відділення немає», — розповів директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктор Лисак.

Палати для пацієнтів, пости медсестер, ванні кімнати, маніпуляційні, перев’язочна та кімната для лікарів — все це зроблено сучасно та якісно. Наприклад, гарантія на підлогу — 50 років.

«Торакальному відділенні три палати по 6 ліжко-місць та одна післяопераційна палата по 2 ліжко-місця. В хірургічному відділенні — 6 палат по 5 ліжко-місць, 4 палати по 2 ліжко-місця, 3 палати по одному ліжко-місцю», — повідомив головний лікар Полтавської обласної клінічної лікарні Григорій Оксак.

«Сьогодні оглядаємо капітально відремонтоване хірургічне та торакальне відділення, хоча плануємо відремонтувати весь корпус. На першому поверсі ще не завершився ремонт сучасного приймального відділення. Завдяки сучасному обладнанню та висококваліфікованим лікарям збільшується кількість пролікованих, хоч ліжко-місць у відділеннях стає менше. На ремонт цих відділень витрачено з обласного бюджету 36,5 млн грн. Коли пацієнт зайде в таке відділення він, вже з порогу зрозуміє, що це сучасна лікарня, в якій надають якісні послуги», — зазначив т.в.о. голови Полтавської ОДА.

У відділенні відремонтували та перепланували приміщення, замінено електричні мережі, мережі каналізації та водопостачання, змонтовано припливно-витяжну вентиляційну систему, замінено віконні та дверні блоки, систему освітлення, відеоспостереження, а також проведено слаботочні мережі та закуплено нове обладнання.

«Щороку ми з депутатами обласної ради виділяємо кошти на капітальний ремонт відділення. Всі ми розуміємо на скільки важливо мати лікарню, яка є основним місцем прийому пацієнтів, які не можуть отримати необхідну меддопомогу в районній лікарні. Приємно, що в нашій обласній лікарні є фахівці на сучасне обладнання і пацієнтам не потрібно їхати в Київ, так як це було раніше. Також приємно, що у відділеннях все нове, повністю все нове, навіть стільця старого не залишилось. А 36 млн грн, виділених з обласного бюджету, пішли на користь всім мешканцям Полтавщини», — сказала депутат, голова постійної комісії з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення Полтавської обласної ради Людмила Овчаренко.

Та зауважила, що найбільшу роботу в осучасненні лікарні проводив Департамент охорони здоров’я, який повністю підготовив документацію, провів міжнародні тендери та багато іншого.

Під час відкриття відділення до лікарні завітала чергова делегація медиків, які, цього разу, приїхали з Херсонщини переймати досвід лікарів Полтавщини та дізнатись про Пілот.

Як зазначив Віктор Лисак, це вже 70-та делегація, яку приймає наша область. Наступного тижня мають ще приїхати великі делегації європейських Проектів.

На першому поверсі триває ремонт приймального відділення, де вже встановили за кошти Світового банку сучасний апарат МРТ (другий в Україні), вартість якого 1 млн 293 тис. дол., а також комп’ютерний томограф 132-х зрізовий.

Система Orphus